Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler - Son Dakika

Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler

19.09.2019 15:46
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler, System.String[]

Ankara'nın turizmine katkı sağlamak ve yöresel ürünlerini dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen "Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" renkli görüntülere sahne oluyor.

Ankara'nın turizmine katkı sağlamak ve yöresel ürünlerini dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen "Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" renkli görüntülere sahne oluyor. Ankara Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde ATO Congresium'da gerçekleşen ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin de katıldığı ve Başkent'in kültürel ve tarihi değerlerini tanıtmak için kurduğu stant büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir'in "Toyga" çorbası tam not aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilk kez patent başvurusunda bulunduğu "Toyga" çorbası, misafirlerden tam not aldı. Büyükşehir Belediyesinin standını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Özcan tarafından Toyga çorbası ve Ankara simidi ikram edildi. EGO mutfağında hazırlanan çorbanın çok güzel olduğunu belirterek, "elinize sağlık" diyen Emine Erdoğan'a, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Özcan tarafından ayrıca Beypazarı telkarisinden yapılan ay-yıldız motifli kalem hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi zirveye damgasını vurdu

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin birçok ilinden gelen yöresel ürünlerin tanıtıldığı zirveye kurduğu stant ile damgasını vurdu. Ankara'nın yöresel ürünlerinin tek tek tanıtıldığı stantta; etli yaprak sarmasından Ankara simidine, Beypazarı kurusundan Kızılcahamam bazlamasına, keçi sütlü dondurmadan Toyga çorbasına, Güdül leblebisinden Çubuk balına kadar 40'a yakın ürün misafirlerin beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden, yerel değerlerin tanıtılması için atağa kalktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Ankara'da bugüne kadar 12 ürün coğrafi işaretli olarak tescillendi, 9 tanesinin de başvurusu yapıldı. Bu süreçte 50 ürün de tescillenmeye aday, Ankara Toyga çorbası için patent başvurumuzu yaptık. Bundan sonra devamı gelecek. Şu ana kadar 953 köyümüz, kırsal mahalle var. Biz bütün köyleri dolaşıp tüm değerleri ortaya çıkaracağız."

Başkent'in tanıtımının dışında ekonomisine de önemli katkı sağlanmasının amaçlandığı zirveye, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve FOMGET Halk Oyunları ekibi gösterileri ile renk kattı. ATO Başkanı Gürsel Baran, desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederken, zirveye EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, meclis üyeleri ve çok sayıda davetli de katıldı. - ANKARA

Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler
Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde renkli görüntüler - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Trump, kilise için verdiği parayı sayarak bağış kutusuna attı Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı