Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti - Son Dakika

Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti

23.11.2017 15:32

İngiltere'de bir adam, şiddetli bir cinsel tatmin yaşadığı esnada nefesini tuttuğu için gözüne giden damarlardan biri patladı. Talihsiz adam tek gözünü kaybetti.

İngiltere'de bir adam, şiddetli bir orgazmın ardından tek gözünü kaybetti. Gözünde bir kan damarı patlayan adamın 29 yaşında olduğu öğrenildi.

VAKA, TIP DERGİSİNDE YAKALANDI

İngiliz Tıp Dergisinde yer alan makaleye göre, tek gözününün görüşünü kaybettiğini fark eden adam acil servise başvurdu. İsmi açıklanmayan adamın, gözüne giden damarlardan birinin patladığı tespit edildi.

SEBEBİ VALSAVLA MANEVRASI

Sebebi ise valsavla manevrası adı verilen bir hareketti. Valsalva manevrası, solunum yolu kapalıyken orta kuvvette nefes vermeye çalışarak yapılan bir hareket. Solunum yollarının kapatılması, genelde ağzı kapatıp burnu bastırarak gerçekleştirilir. Bu hareket esnasında kulak zarında basınç hissedilir. Kabaca ağız ve burun kapalıyken dışa nefes vermeye çalışmak olarak da adlandırılabilir.

ORGAZM OLURKEN NEFESİNİ TUTTU

Bu baskı talihsiz adamın gözündeki kan damarının patlamasına sebep oldu. Hasta semptomların başlamasından önceki akşam şiddetli cinsel ilişki yaşadığını ve onu takip eden anlarda gözündeki görüşün yavaş yavaş kaybolduğunu belirtti.

Orgazm esnasında kasıtlı olmayarak valsavla manevrası yapan adamın, nefesini tuttuğu anlarda kaslarında bir sıkışma yaşadığı ve bunun damarlarına baskı yaparak patlamasına sebep olduğu açıklandı.

Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti

Son Dakika Güncel Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Brendan Rodgers'tan Cengiz Ünder'e övgü dolu sözler: Çok kaliteli bir futbolcu Afrikalı adam, Louvre Müzesi'ndeki ahşap heykeli eline alıp haykırdı: Sömürgeciler tarafından bizden çalınanları almaya geldim Bahar Candan, "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu Avusturalya'nın Queensland eyaleti Başbakan Yardımcısı canlı yayında sinek yuttu Son dakika! Çağlayan Adliyesi'nde falçatayla kendine zarar veren şahsa polis müdahale etti Yarı çıplak halde 5. kattan düşen gencin annesinden şok iddia: Kuzenleri kablo ile darbedip, balkondan attı Şevval Şahin'e destek olmak isteyen Şeyma Subaşı'nın "Kıskanç milletiz" sözleri tepki çekti Hayatı film olan rahmetli Dilber Ay'ı Büşra Pekin canlandıracak