Çolak, Kimsesiz Çocuklarla Birlikte Oldu - Son Dakika

Çolak, Kimsesiz Çocuklarla Birlikte Oldu

02.01.2012 10:41
Çolak, Kimsesiz Çocuklarla Birlikte Oldu

Siirt Valisi Musa Çolak, yılbaşı gecesinde hasta ve kimsesiz çocukları unutmadı.

Akşam saatlerinde Siirt Devlet Hastanesinde yatan hastaları tek tek ziyaret eden Vali Çolak, ardından Kadın Doğum Hastanesi Çocuk Servisine geçerek, yatan hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. Yeni doğan çocuklara güzel bir gelecek temenni eden Vali Musa Çolak, hastalara çiçek ve çikolata dağıtarak yeni yılını kutladı.

Vali Musa Çolak daha sonra Saraçoğlu Çocuk Yuvasına geçerek, kimsesiz çocuklarla birlikte oldu.

Çocukların sevinçlerine ortak olan Vali Çolak, "Yeni bir yıla girmeye saatler kala sizlerle birlikle olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Her yeni yıl, canlanan umutların, özlemlerin, beklentilerin, mutlu yarınların habercisidir. Sizler geleceğin valileri, doktorları, öğretmenleri, avukatları olacaksınız. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Bu ülkeyi gelecekte sizler yöneteceksiniz. Dolayısıyla sizlerin en iyi şekilde yetiştirilmeniz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz.

Bu sıcak yuvada tüm ihtiyaçlarınız en iyi şekilde gideriliyor. Bu vesile ile ben bir kez daha yeni yılınızı kutluyorum. 2012 yılına girerken de, 2011 yılında dünyada ve ülkemizde yaşanan felaketlerin ve acıların bir daha yaşanmamasını, tüm insanlığa huzur, mutluluk, sevgi ve barış getirmesini diliyorum." dedi.

Ardından Vali Musa Çolak, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, İl Milli Eğitim Müdürü Kanber Kızbaş ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı, yuva çocuklarına yeni yıl hediyesi dağıttı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Siirt'te camilerde ramazanda mukabele geleneği sürüyor Siirt'te camilerde ramazanda mukabele geleneği sürüyor Sis görüş mesafesini 10 metreye kadar düşürdü, sürücüler zor anlar yaşadı Sis görüş mesafesini 10 metreye kadar düşürdü, sürücüler zor anlar yaşadı Siirt'te otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı Siirt'te otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı

Son Dakika Güncel Çolak, Kimsesiz Çocuklarla Birlikte Oldu - Son Dakika


Advertisement