Çorlu Kent Konseyi'nden, "Angus" Açıklaması - Son Dakika

Çorlu Kent Konseyi'nden, "Angus" Açıklaması

02.01.2012 15:20
Çorlu Kent Konseyi'nden,

Çorlu Kent Konseyi, beldedeki Angus çiftliğinden yayılan kokularla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Çorlu'nun son günlerde Angus kokusuyla boğuştuğu belirtildi.

Çorlu Kent Konseyi, beldedeki Angus çiftliğinden yayılan kokularla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Çorlu'nun son günlerde Angus kokusuyla boğuştuğu belirtildi.

Yakuplu Köyü yakınlarındaki yurt dışından getirilen Angus cinsi hayvanların bulunduğu çiftlikten yayılan kötü kokuların, rüzgarın da etkisiyle Çorlu'yu etkisi altına aldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Haftalardır ne çiftlik sahiplerinden ne de yetkililerden konuyla ilgili bir açıklama gelmemiştir. Ayrıca Milletvekillerimizden mecliste konu ile ilgili girişimler olmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bir soru önergesi sunulmuştur. Hiç bir kurumdan açıklama gelmemesinden dolayı çiftlik ile ilgili şüpheler her geçen gün artmaktadır. Kurumlardan resmi açıklama gelmemesi de halkımızın kuşkularını artırmaktadır. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmalı ve sorun kısa sürede çözüm bulmalıdır. Kış aylarında olmamıza rağmen kokunun şiddeti oldukça fazladır ve sorun yaz aylarına kadar çözülmediği takdirde, hem Çorlu halkı, hem de Yeniçiftlik gibi tatil beldelerimizin bu çiftlik nedeniyle büyük sıkıntılar çekeceği ortadadır."

Açıklamada ayrıca, sorunun biran önce çözülmesi amacıyla "Angus kokusu istemiyoruz" sloganıyla imza kampanyası başlatıldığı kaydedildi.

- TEKİRDAĞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çorlu Kent Konseyi'nden, 'Angus' Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Günlük kiralık evde tecavüzden kaçan Gülay, 10. kattan ölüme atlamıştı! Katili müebbet yedi Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum