Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu - Son Dakika

Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu

14.10.2019 20:37

- Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonuÇORUM - Çorum Belediye meclisi Barış Pınarı Harekatı'na destek amaçlı ortak deklarasyon yayınladı.

- Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu

ÇORUM - Çorum Belediye meclisi Barış Pınarı Harekatı'na destek amaçlı ortak deklarasyon yayınladı.

AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyeleri tarafından hazırlanan bildiri şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın okundu.

Başkan Aşgın, operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermek olduğunu söyledi.

Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşın hayatına kast eden, Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere, ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen, bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütünün, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesi olduğunu vurgulayan Aşgın, "Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele, sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin birdiğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır" dedi.

Suriye'de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birinin yaşandığına dikkat çeken Aşgın, "Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler" ifadelerini kullandı.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için Türkiye'nin uluslararası antlaşmalardan aldığı yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlediğini hatırlatan Aşgın, "Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK, PYD, YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Çorum Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyet diliyoruz. Çorum Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır" ifadelerini kullandı.

Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu
Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu
Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu
Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Çorum Belediyesi meclisinden Barış Pınarı Harekatına destek deklarasyonu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı