Çorum, Çevresel Değer Ölçümlerini Artık Kendi Laboratuvarında Yapacak - Son Dakika

Çorum, Çevresel Değer Ölçümlerini Artık Kendi Laboratuvarında Yapacak

26.11.2012 10:06
Çorum, Çevresel Değer Ölçümlerini Artık Kendi Laboratuvarında Yapacak, System.String[]

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Başaranhırncal, "Çevresel değer ölçümleri konusunda başta Çorum olmak üzere bölgedeki sanayicilerimize kısa sürede kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz" dedi.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Başaranhırncal, "Çevresel değer ölçümleri konusunda başta Çorum olmak üzere bölgedeki sanayicilerimize kısa sürede kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz" dedi.

Başaranhıncal, TSO bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) çatısı altında kurulan Çevresel Etkiler Deney ve Ölçüm Laboratuvarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ön yeterlilik belgesi alarak hizmete başladığını belirtti.

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından denetlenerek yetki belgesi alınıp, bakanlıkça akredite edilecek olan ABİGEM laboratuvarı ile bölge sanayicisinin, emisyon, imisyon ve gürültü gibi çeşitli ölçümlerini büyük illere gitmeden Çorum'da yaptırabileceklerinin altını çizen Başaranhıncal, şunları kaydetti:

"Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi'nde bulunan ABİGEM Çevresel Etkiler Deney ve Ölçüm Laboratuvarı'nda, karbonmonoksit, karbondioksit, kükürdioksit, azotoksit, oksijen, nem, hız, islilik, toz, uçucu organik ve buhar, çöken toz tayini, partikül madde ve ses basınç seviyesi gibi ölçümler yapılabilmektedir. Bu konuda Çorum'da faaliyet gösteren altı çevre danışmanlık firmasının temsilcilerine laboratuvar faamliyetleri hakkında bilgi verildi. ABİGEM laboratuvarının daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet vermesi amacıyla çevre danışmanlık firmaları ile irtibat haline olacağız. Çevresel değer ölçümleri konusunda başta Çorum olmak üzere bölgedeki sanayicilerimize kısa sürede kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz."

Muhabir: Gazi Nogay

Yayıncı: İsmail Çimen - ÇORUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çorum, Çevresel Değer Ölçümlerini Artık Kendi Laboratuvarında Yapacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi! Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu