Çorum'da göl ve göletlere 57 bin sazan yavrusu bırakıldı - Son Dakika

Çorum'da göl ve göletlere 57 bin sazan yavrusu bırakıldı

Çorum'da balıkçılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve balık popülasyonunun artırılması amacıyla göletlere 57 bin sazan yavrusu bırakıldı.

Çorum'da göl ve göletlere 57 bin sazan yavrusu bırakıldı, System.String[]

Çorum'da balıkçılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve balık popülasyonunun artırılması amacıyla göletlere 57 bin sazan yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Çorum'a, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Üretim Tesislerinden 57 bin sazan yavrusu gönderildi.

Balıklar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince Derekargın, Akçakoyun, Evyaka, Seyitnizam, Kuyumcu, Laçin ve Gökçedoğan göletlerine bırakıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, yaptığı açıklamada, göl ve göletlerde balıklandırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bakanlığın projesi kapsamında Türkiye'de su ürünleri kaynakları ve su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir kullanımı, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanması için çalışma yürüttüğünü belirten Sarı, nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin stoklarının desteklenmesi için 1970'ten itibaren yapılan balıklandırma faaliyetleri kapsamında bugüne kadar 50 milyon sazan, kalkan, mersin ve Karadeniz alabalığı yavrusunun su kaynaklarına bırakıldığını dile getirdi.

Beklenen faydanın sağlanabilmesi için balıkçılardan 40 santimetreden küçük balıkların avlanmaması, balıkların korunması ve sürdürülebilir avcılık için yavruların en az bir kez üremesine imkan tanınmasını beklediklerine işaret eden Sarı, gelecek yıllarda da yeni türlerin su kaynaklarına bırakılacağını kaydetti.


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 8 Ağustos günü koronavirüs nedeniyle 16 kişi vefat etti, 1172 yeni vaka tespit edildi Milli futbolcu Enes Ünal, eşiyle Bodrum'da tatilin tadını çıkarıyor İki grup arasında çıkan silahlı kavganın ortasında kalan Çınar, hayatını kaybetti Haluk Levent, yanarak kül olan bölgeyi ağaçlandırma sözünü tutamayınca özür diledi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Ben Türkmenim" diyen herkese vatandaşlık verilecek Galatasaray, Babel ve Belhanda'yı gönderilecekler listesine koydu Hastanede ortalık bir anda karıştı! Kadın güvenlik görevlisi, uyardığı ziyaretçinin saldırısına uğradı beIN SPORTS, Melih Şendil'in cinsiyetçi yorumlarını kınayan bir açıklama yaptı Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü yanıt verdi Samsun'da vaka sayısı artınca Valilik yeni tedbirler aldı: Düğün süreleri 2 saate düşürüldü, toplu asker uğurlamaları yasaklandı Beyrut'taki patlamanın yarattığı şok dalgasının etkisi dronla görüntülendi Nicolas Anelka'dan Fenerbahçe taraftarına belgesel açıklaması: Görüntüleri Netflix kesti Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan ile Mısır arasında imzalanan anlaşmaya destek verdi Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un menajeriyle görüştü: Bize teklif getirme Meteoroloji, 9 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu