Çorum'da ihracat yüzde 19,9 arttı, ithalat yüzde 24,7 azaldı - Son Dakika

Çorum'da ihracat yüzde 19,9 arttı, ithalat yüzde 24,7 azaldı

04.11.2019 16:08
Çorum'da ihracat yüzde 19,9 arttı, ithalat yüzde 24,7 azaldı, System.String[]

Çorum'un eylül ayı ihracat rakamları açıklandı.

Çorum'un eylül ayı ihracat rakamları açıklandı.

TÜİK'in dış ticaret verilerine göre eylül ayında Çorum'da ihracat yüzde 19,9 arttı, ithalat yüzde 24,7 azaldı.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, AA muhabirine yaptığı açıklamada Çorum'un sanayi, tarım ve turizm potansiyeline sahip ender illerden olduğunu söyledi.

Çorum'daki sanayicilerin 100'den fazla ülkeye ihracat yaptığını belirten Başaranhıncal, üretim yelpazesi hayli geniş olan Çorum sanayisinin ekonomik dalgalanmalardan daha ez etkilendiğini kaydetti.

Başaranhıncal, Çorum'un ithal ettiğinin iki katını ihraç ederek Türkiye'nin cari açıkla mücadelesine katkı sağladığının altını çizerek, "Ülkemizin terörle mücadelesinde geri adım atması için ekonomi başta olmak üzere çeşitli oyunlar oynanıyor. Nasıl ki Mehmetçiğimiz teröre karşı güçlü bir mücadele veriyorsa, iş dünyası da ekonomimize yönelik yürütülen operasyonlara karşı mücadele ediyor. İlimizin dış ticaret hacminin sürekli büyümesi de mücadelede başarılı olduğumuzu gösteriyor. Müteşebbis ruha sahip ilimizin gelecekte de dış ticaretiyle devletinin yanında olmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çorum'da ihracat yüzde 19,9 arttı, ithalat yüzde 24,7 azaldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor