Çorum'da kendini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı - Son Dakika

Çorum'da kendini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı

10.12.2021 17:06
Çorum'da kendini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı

Çorum'da, kendisini jandarma olarak tanıtıp bir kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yakalanan şüpheli cezaevine gönderildi.

Çorum'da, kendisini jandarma olarak tanıtıp bir kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yakalanan şüpheli cezaevine gönderildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, bir kişi şapka ve maske takarak, Mecitözü ilçesine bağlı Beyözü köyünde ikamet eden 75 yaşındaki bir vatandaşı kendisini jandarma olarak tanıtıp ziyaret etti.

"Altınlarınızı bir hırsızlık olayı ile kıyaslayacağız" dediği ev sahibinden 6 reşat altını ile bir tam altın alan zanlı, daha sonra evden ayrıldı.

Yaşlı vatandaşın bir süre sonra dolandırıldığını fark edip Mecitözü Jandarma Komutanlığına başvurması üzerine başlatılan çalışmada, Jandarma dedektifleri ve suç araştırma timi (JASAT) zanlının kimliğini belirledi.

Teknik ve fiziki takibe alınan zanlı, Ankara'daki ikametinde gözaltına alındı. Zanlının evinde yapılan aramada ele geçirilen bir reşat altını, sahibine teslim edildi.

Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Açıklamada, yaşlı vatandaşa ait altınların kalanının bulunması için çalışmaların devam ettiği vurgulanarak, "Vatandaşlarımızın büyük emek vererek sahip oldukları değerli ziynet eşyalarının kötü niyetli kişilerce ele geçirilmesini ve bu yolla haksız kazanç elde edilmesini engellemek maksadıyla kendisini savcı, asker, emniyet veya banka görevlisi olarak tanıtan şahıslara itibar edilmemesi, bu gibi şüpheli durumların en kısa sürede 112 Acil Çağrı Hattı'na bildirilmesi, dolandırıcılık olaylarının önlenmesinde önem arz etmektedir." ifadesine yer verildi.

YORUMLAR
500
İstanbul merkezli 8 ilde 'bağış' adı altında dolandırıcılık operasyonu İstanbul merkezli 8 ilde 'bağış' adı altında dolandırıcılık operasyonu Niğde'de Engelliler Askerlik Heyecanı Yaşadı Niğde'de Engelliler Askerlik Heyecanı Yaşadı Kırklareli'nde hırsızlık şüphelileri suçüstü yakalandı Kırklareli'nde hırsızlık şüphelileri suçüstü yakalandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çorum'da kendini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı - Son Dakika


Advertisement