Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti - Son Dakika

Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti

23.02.2021 13:13

Çorum'da bir hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kalan hemşire, arabuluculuk aracılığıyla uzlaştığı zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi Hemşiresi Neşe Aygün, 2018 yılı nisan ayında, bir hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kaldı.

200 PİJAMA KARŞILIĞINDA AFFETTİ

Beyaz kod vererek zanlı hakkında şikayetçi olan Aygün, soruşturmanın ardından zanlıyla arabulucu vasıtasıyla uzlaştı. Arabuluculuk görüşmelerinde zanlının 100 erkek, 100 kadın pijama takımı alması karşılığında davadan vazgeçeceğini belirten Aygün ile zanlı arasında anlaşma sağlandı. Aygün, zanlının aldığı 200 pijama takımını, Palyatif Bakım Merkezi'nde tedavi edilen hastalara hediye edilmek üzere Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağışladı. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şennur Şimşek, duyarlı davranışı dolayısıyla Aygün'e, Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli tarafından verilen teşekkür belgesini takdim etti.

Çorum'da şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti

"HASTALARIMIZA DESTEK OLMAK İSTEDİM"

Aygün, gazetecilere, palyatif servisindeki hastaların zor şartlarda tedavi edildiğini ve onlar için bir şey yapmak istemesinden dolayı arabuluculuk görüşmesinde hastalar için pijama istediğini söyledi. Sağlık çalışanlarının 24 saat hastalarla iç içe olduğunu, hastaların durumunu iyi bildiklerini dile getiren Aygün, "Hastaların yaşadığı zor koşulları her zaman görüyoruz. Hastalar için bir şeyler yapmak istedim. Zaten palyatif bakım merkezinde hastalarımızın durumları daha ağır. Onlara destek olmak istedim." diye konuştu.

"ONLARA CAN OLURKEN CANIMIZDAN OLUYORUZ"

Aygün, sağlık çalışanlarının özveriyle çalıştığının altını çizerek, şunları kaydetti: "Biz insanlara yeri geliyor can olmaya çalışıyoruz. Onlara can olurken canımızdan oluyoruz. Şiddetin hiçbir türlüsünü hak ettiğimizi düşünmüyorum. İnşallah bu bir farkındalık olur ve insanlar artık sağlık çalışanlarına bu gözle bakmaz. Hastalar, hasta yakınları bizim kendi ailemiz. Biz onları öyle görüyoruz. Onlar da bizi lütfen çocukları gibi görsünler. Bize sözel, fiziksel hiçbir şekilde şiddet uygulamasınlar."

"SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN"

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şimşek ise sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilemez olduğunu söyledi. Hemşire Aygün'ün tamamen kendi kararıyla hastalara pijama talep ettiğini aktaran Şimşek, "Böyle bir olayda bile tamamen hastalarını düşünerek, hastane yararına bağış talep etmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Artık sağlıkta şiddet son bulsun." ifadelerini kullandı.

Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Yangınlara sitem eden Emre Kınay'ın videosu sosyal medyada gündem oldu 11:24 Yangınlara sitem eden Emre Kınay'ın videosu sosyal medyada gündem oldu Altın yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor! Gram son üç ayın en düşük seviyesini gördü 11:11 Altın yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor! Gram son üç ayın en düşük seviyesini gördü Üst üste 5 gündür düşen dolar, 8,31'den işlem görüyor 10:50 Üst üste 5 gündür düşen dolar, 8,31'den işlem görüyor
1 hafta önce evlenen itfaiye eri, balayını iptal edip yangına koştu 10:39 1 hafta önce evlenen itfaiye eri, balayını iptal edip yangına koştu Vücuduna ait bazı parçalar bulunamayan Azra'nın babasından DNA örneği alındı 10:27 Vücuduna ait bazı parçalar bulunamayan Azra'nın babasından DNA örneği alındı Son dakika: Enflasyon temmuzda yüzde 1,80 artarken, yıllık bazda yüzde 18,95 oldu 09:58 Son dakika: Enflasyon temmuzda yüzde 1,80 artarken, yıllık bazda yüzde 18,95 oldu
İstanbul'da ortalığı savaş alanına çeviren kavga! Kafasında sandalye kırılan bile var 09:49 İstanbul'da ortalığı savaş alanına çeviren kavga! Kafasında sandalye kırılan bile var Datça'dan gelen görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi! Ağaçların dibinde patlamamış torpiller bulundu 09:01 Datça'dan gelen görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi! Ağaçların dibinde patlamamış torpiller bulundu
Advertisement