ÇORUM'DA YAĞLI GÜREŞLERDE BAŞPEHLİVAN SERHAT GÖKMEN OLDU - Son Dakika

ÇORUM'DA YAĞLI GÜREŞLERDE BAŞPEHLİVAN SERHAT GÖKMEN OLDU

21.05.2022 22:40

ÇORUM'da düzenlenen geleneksel Tevfik Kış Yağlı Güreşlerinde Serhat Gökmen başpehlivan oldu.

ÇORUM'da düzenlenen geleneksel Tevfik Kış Yağlı Güreşlerinde Serhat Gökmen başpehlivan oldu.

Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu'nda gerçekleştirilen Tevfik Kış Yağlı Güreş müsabakalarına 850 güreşçi katıldı. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda rakibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi pehlivanı Mehmet Gümüşalan'ı yenen Manavgat Belediyesi pehlivanı Serhat Gökmen başpehlivan oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi pehlivanı Faruk Akkoyun ve Manavgat Belediyesi pehlivanı Fatih Atlı üçüncülüğü paylaştı.14 kategoride yapılan güreşlerde sporculara toplam 400 bin TL para ödülü dağıtıldı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın er meydanında başpehlivanların birbirinden güzel, birbirinden iddialı müsabakalara imza attıklarını belirterek, Geleneğimizle, kültümüzle, pehlivanlarımızla, güreşle, ecdadımızla bizlere bir kez daha gurur duydurdular. Adeta tarihten çıkmışçasına büyük pehlivanlarımız büyük güreşlere imza attılar. Tüm pehlivanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Medeniyetler kenti. Güreşin merkezi. Bu fragmandı. Seneye daha büyük pehlivanlarla güreş severlerin karsısında olacağız dedi.Başpehlivan olan Serhat Gökmen de Arkadaşlarımızla birlikte güzel mücadeleler, güzel güreşler oldu. Bundan sonraki hedefimiz Kırkpınar altın kemer inşallah. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ve tüm güreşseverlere teşekkür ederim diye konuştu. (DHA)

YORUMLAR
500
Başpehlivan Serhat Gökmen, altın kemeri almak istiyor Açıklaması Başpehlivan Serhat Gökmen, altın kemeri almak istiyor Açıklaması CHP'i Sarıbal: 'Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı' CHP'i Sarıbal: 'Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı' Kırkpınar'da bu yıl heyecan katlanacak Kırkpınar'da bu yıl heyecan katlanacak
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ÇORUM'DA YAĞLI GÜREŞLERDE BAŞPEHLİVAN SERHAT GÖKMEN OLDU - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement