Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu - Son Dakika

Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu

01.01.2012 02:14
Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu, System.String[]

Çorum'da 2012 yılının ilk bebeği 00.01'de doğdu.

Çorum'da 2012 yılının ilk bebeği 00.01'de doğdu. Devlet Hastanesi'nde dünyaya gelen Zeynep Nur bebeğin ilk ziyaretçisi ise Çorum Valisi Nurullah Çakır oldu. Erol Kaya ve Zeynep Kaya çiftinin ilk bebeği olan Zeynep Nur Kaya, 2012 yılını 1 saniye geçe dünyaya geldi. Tuğla ocaklarında işçilik yapan Baba Erol Kaya'ya ise ilk müjdeli haberi Vali Nurullah Çakır telefonla haber verdi. Çalıştığı için çocuğunun doğumuna gelemeyen Erol Kaya'nın mutluluğunu Vali Çakır 'konuşamadı' diyerek özetledi. Vali Çakır tarafından özel olarak yaptırılan Hitit altını minik Zeynep Nur'un başucuna konuldu. 2012 yılının Çorum'da neşe kaynağı haline gelen minik Zeynep Nur'u ziyarete Vali Nurullah Çakır'ın yanı sıra Devlet Hastanesi Başhekimi Musa Zorlu ve hastane personeli de katıldı. Hastanede bir konuşma yapan Vali Çakır yeni yılın hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları kaydetti:

"Hastalarımızı ziyaret için ve yeni doğan bebeğimiz varmı bunu görmek için gelmiştik. Zeynep yavrumuzun olduğunu gördük. 2011 yılında başta Van depremi gibi büyük felaketler yaşadık. Bunları hep beraber göğüsledik. Burada bir kız yavrumuz dünyaya gözlerini açtı ben bir kız babası olarak bereket sembolü olarak görüyorum. Gönül isterdi ki bir çok yavrumuza bu saatte hoş geldin diyebilseydik. Şu dakikalarda Zeynep kızımız dünyaya geldi hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Hastane'de nöbette olan polis ve askerlerin de yeni yıllarını kutlayan Çakır daha sonra İtfaiye binasına giderek nöbette olan personel ile birlikte vakit geçirdi.

Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu
Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Çorum'da Yeni Yılın İlk Bebeği Zeynep Nur 00.01'de Doğdu - Son Dakika


Son Dakika

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Hatay'da dün başlayan orman yangını sürüyor Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar