Çorum'dan Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım - Son Dakika

Çorum'dan Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım

15.10.2019 13:51
Çorum'dan Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım, System.String[]

Çorum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği tarafından başlatılan kampanyada temin edilen 1 tır ihtiyaç malzemesi, Suriye'ye gönderildi.

Çorum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği tarafından başlatılan kampanyada temin edilen 1 tır ihtiyaç malzemesi, Suriye'ye gönderildi.

Suriye'deki ihtiyaç sahipleri için toplanan yardımları taşıyan tırın Halep'e uğurlanması dolayısıyla dernek binası önünde tören düzenlendi.

Dernek Başkanı Selim Özkabakçı, burada yaptığı konuşmada, tırda 25 tonluk gıdanın yanı sıra yatak ve insani yardım malzemelerinin bulunduğunu söyledi.

Bugüne kadar Suriye'ye onlarca tır yardım malzemesi ulaştırdıklarını dile getiren Özkabakçı, "Tırımız, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki lojistik merkezimize, oradan da Suriye'de şu anda ordumuzun operasyon yaptığı bölgedeki kardeşlerimize ulaşacak." dedi.

Özkabakçı, kampanyaya destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediklerini belirten Özkabakçı, şunları kaydetti:

"Suriye'de ciddi sorunlar yaşanıyor. Türkiye, belli bölgelerde haklı olarak operasyonlarını yürütüyor. Çünkü Türkiye'de terör meselesinin bir an önce çözülmesi gerekiyor. Suriye'de bir tampon oluşturulması gerekiyor. Allah askerimize güç versin, devletimize zeval vermesin."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çorum'dan Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor