Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri' - Son Dakika

Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri'

19.07.2018 15:59

Çorum İtfaiyesi'nin 'alev melekleri'Yusuf ÇINARÇORUM,(DHA) - ÇORUM İtfaiyesi'nde staj gören Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü'nün 3 bayan öğrencisi tek hayallerinin itfaiye eri olmak olduğunu söyledi.

Çorum İtfaiyesi'nin 'alev melekleri'

Yusuf ÇINARÇORUM,(DHA) - ÇORUM İtfaiyesi'nde staj gören Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü'nün 3 bayan öğrencisi tek hayallerinin itfaiye eri olmak olduğunu söyledi. İtfaiyede staj yaparak mesleği öğrenen 3 genç kıza 'alev melekleri' adı verildi.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde staj yapan Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri Emine İrem Uzer (19), Nurşan Mert (20) ve Emine Yılmaz (19), aldıkları eğitimler sırasında başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Çorum İtfaiyesi'nde 'alev melekleri' olarak adlandırılan bayan stajyerler vakalara itfaiye erleri ile birlikte gidip gözlemleyerek mesleği öğreniyor. Üç genç kız stajı bitirip diplomalarını aldıktan sonra hayallerinin itfaiye eri olmak olduğu söyledi.

İtfaiye Müdürü İsmail Öğütverici, 6 stajer öğrencilerinin bulunduğunu ve bunlardan üçünün bayan olduğunu belirterek Kızlarımız Çorum Alaca ilçemizde okuyorlar. Çorum'da bu okulun olması bir şans. Teorik ve pratik bir arada öğreniyorlar. Biz de tüm tedbirlerimizi almak suretiyle olayı yerinde incelettirip yerinde görmelerini sağlıyoruz. Yangına nasıl müdahale edecekler bunun pratiğini görmeleri büyük şans. İnşallah ciddiye alırlar. Tatbikatlarda başarılılar. İnşallah başarılı olurlar dedi.

Sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü öğrencisi Emine İrem Uzer ise Gayet güzel bir ortam, Burada staj yapıyoruz. Bana yakın gelen bölümlerden biriydi. Daha önce araştırdım. Her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de zorluklar var. Ancak insanlara yardım etmek onlarla iç içe olmak hayat kurtarmak çok başka bir şey. İtfaiye yeryüzündeki her şeyi koruduğu için bana yakın geldi. O yüzden tercih ettim. Zorlukları var. Hortum tutarken tazyikli suda zorlanıyoruz. Alışıldığı zaman yapılabilecek bir meslek. Bayanlara tavsiye ederim. Polislik askerlik nasıl bayan varsa itfaiyeciliğin her dalında da bayanlara ihtiyaç var. Bayanları görmek istiyoruz dedi.

Stajyer Nurşan Mert, daha önce üniversite bu bölümü bilmediğini arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bu bölümü tercih ederek okumaya başladığını dile getirerek Seçtiğim için de mutluyum. İyi de seçmişim. Çok seviyorum itfaiyeci olmak bayanlar için zor bir meslek ama eğitimlerimiz oluyor. Genelde gözlemci olarak gidiyoruz şuan. Mesleğe atılınca daha çok zorluklar bekliyor diye konuştu. Stajer Emine Yılmaz, ise İlk kez yangına gittik. Büyük olarak il yangınımızda adrenalin olduğun için heyecanlandık. Güzel bir tecrübeydi şeklinde konuştu. İkicinci sınıfı bu yıl bitiren 3 öğrenci, 40 günlük staj sonrasında okullarından mezun olacak.

Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri'
Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri'
Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri'
Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri'

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çorum İtfaiyesi'nin 'Alev Melekleri' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı