Çorum polisinden "duman" operasyonu - Son Dakika

Çorum polisinden "duman" operasyonu

17.10.2019 15:04

Çorum polisinden "duman" operasyonu Operasyonda 15 ton tütün, 10 milyon bandrolsüz makaron, 500 bin sahte bandrol, kaçak tütün ele geçirildiÇORUM - Çorum'da kaçak tütün ve bandrolsüz makaron satışı yapanlara polis tarafından operasyon düzenlendi.

Çorum polisinden "duman" operasyonu

Operasyonda 15 ton tütün, 10 milyon bandrolsüz makaron, 500 bin sahte bandrol, kaçak tütün ele geçirildi

ÇORUM - Çorum'da kaçak tütün ve bandrolsüz makaron satışı yapanlara polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda 15 ton kaçak tütün ile çok sayıda bandrolsüz makaron ve sahte bandrol ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, kayıt dışı ekonominin en önemli unsurları arasında yer aldığı belirtilen sigara ve tütün kaçakçılığının ekonomiye olan olumsuz etkisinin azaltılması ve ülkeye kaçak yollarla getirilen ürünlerin kontrolsüz ve sağlıksız olarak iç piyasaya dağıtılmasını engellemek amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

"Duman" adı verilen operasyonda KOM Şube müdürlüğü tarafından belirlenen adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 15 ton kıyılmış tütün, 500 bin adet sahte bandrol, 10 milyon adet bandrolsüz makaron sigara, 3 milyon adet bandrolsüz dolu makaron, 100 adet bıçak, 1 ton nargile tütünü, 50 adet elektronik sigara, bin 170 kilo kaçak çay ele geçirilirken B.B., D.B ve Y.B. adlı şahıslar gözaltına alındı. Şahıslar Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından haklarında düzenlenen soruşturma evrakıyla birlikte adliye'ye sevk edildi.

Çorum polisinden duman operasyonu
Çorum polisinden duman operasyonu
Çorum polisinden duman operasyonu
Çorum polisinden duman operasyonu

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Çorum polisinden 'duman' operasyonu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Deprem sonrası enkaz altında kalan talihsiz kadın böyle çıkartıldı İzmir'de zamana karşı yarış! Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkazda çalışıyor TJK, depremden etkilenen vatandaşlar için Şirinyer Hipodromu'nu kullanıma açtı Deprem sırasında gelgit oluştu, tekneler sürüklendi Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kamerada İzmir'den yürek yakan görüntüler! Çöken binaların başında feryatlar yükseliyor Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç