COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Turu - Son Dakika

COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Turu

12.01.2012 14:02
COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Turu, System.String[]

Türk Tekstil İhracatçıları Yeni Bir Pazar Geliştirmek Üzere Önde Gelen Faslı Konfeksiyon Üreticileriyle Buluştu

Türk tekstil sektörünün lider şirketleri, "Cotton Council International" tarafından 5-8 Aralık 2011 Aralık tarihleri arasında düzenlenen "COTTON USA Fas Tedarik Zinciri Pazarlama Turu" sırasında Fas'taki yeni olası müşterilerle buluştu.

COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı'nın pek çok faydalı bileşenlerinden biri olan "COTTON USA Fas Tedarik Zinciri Pazarlama Turu"; Türkiye'de çoğunlukla Amerikan pamuğu kullanan lisanslı tekstilciler ile Faslı konfeksiyon imalatçısı şirketler arasında yeni iş ilişkileri kurmayı amaçlıyor. Bu tur, COTTON USA Akdeniz Tedarik Zinciri Programı kapsamında yürütülen bu türden ilk faaliyet olarak 5-8 Aralık 2011 tarihleri arasında gerçekleşti. Toplantılar sırasında ve sonrasında hem Türk imalatçılardan hem de Fas konfeksiyon sektöründen alınan ilk geri bildirimler olumluydu ve CCI'ın önümüzdeki aylarda bölgedeki diğer şirketlere benzer ziyaretlerin değerini pekiştirdi. Faslı imalatçılar yüz yüze görüşmeleri memnuniyetle karşıladı ve kendi ofislerinde Türk tekstil ihracatçılarıyla buluşup tanışma fırsatını değerlendirdi.

Ziyaretler sırasında, Sanko, İskur ve İsko gibi COTTON USA lisanslı Türk tekstil firmaları, konfeksiyon imalatları için Türk kumaşları ithal etmekle ilgilenen Fas'taki 10 büyük örme ve denim konfeksiyon imalatçısıyla birebir toplantılar yaptı. Bu toplantılar sırasında, Türk fabrikaları Faslı şirketlere koleksiyonlarını tanıttı ve kumaş örnekleri verdi. Taraflar ticareti arttırmak için üstesinden gelinmesi gereken Türkiye'den Fas'a daha hızlı teslimat ve yanıtlama süresi gibi zorlukları da tartıştı; zira Fas'taki çoğu konfeksiyon imalatçısı Avrupa'daki "hızlı moda" perakendecilerine hizmet verdikleri için, kumaşın hızlı teslimatı hızlı konfeksiyon üretimi kararlarında büyük bir önem taşıyor.

COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, dünyanın her yanından önemli tekstil tedariki ülkelerine bir dizi özel alıcı turlarını koordine etmektedir. Bu etkinlikler, alıcılar ve tedarikçilerin buluşmasına imkan sağlayarak yerel tekstil endüstrisine yarar sağlamak üzere tasarlanmıştır. Alıcılar, yalnızca davetle seçilmekte ve tedarikçiler kalifiye COTTON USA tedarikçileri olduklarından emin olmak üzere incelenmektedir. Alıcılar Turları genellikle showroom ziyaretleri, fabrika ziyaretleri ve ticari fuarları içermektedir.

Dünyanın her yanındaki ofisleriyle, COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, global pamuk tekstili ve giyim tedarik zincirinde artan işler için kapsamlı bir bilgi kaynağı sağlamaktadır. COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, merkezi Washington D.C.'de bulunan, kar amacı gütmeyen bir ticari birlik olan Cotton Council International (CCI) tarafından yönetilmektedir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Turu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

ABD karşısında 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı uzatmalara götüren Filenin Sultanları, son sette kaybetti 18:18 ABD karşısında 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı uzatmalara götüren Filenin Sultanları, son sette kaybetti Kaza yapan hastanın elleri ve ayakları bağlandı! İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama: Deliryum tablosu gelişti 17:56 Kaza yapan hastanın elleri ve ayakları bağlandı! İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama: Deliryum tablosu gelişti Yangından etkilenen kaplumbağaya elleriyle su içiren Özel Harekat Polisleri, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'ndan kutlama aldı 17:35 Yangından etkilenen kaplumbağaya elleriyle su içiren Özel Harekat Polisleri, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'ndan kutlama aldı
8 yıl önceki tartışma tekrar alevlendi! Trabzon'da akrabalar arasında çıkan çatışmada 4 ölü 17:29 8 yıl önceki tartışma tekrar alevlendi! Trabzon'da akrabalar arasında çıkan çatışmada 4 ölü Bodrum ve Milas'ta alevler büyüdü! Büyük otellerde bulunan turistler teknelerle tahliye edildi 17:23 Bodrum ve Milas'ta alevler büyüdü! Büyük otellerde bulunan turistler teknelerle tahliye edildi Genç kızdan korkunç iddia: Patronum yazlık evindeki yan odada karısını uyutup, beni taciz etti 16:59 Genç kızdan korkunç iddia: Patronum yazlık evindeki yan odada karısını uyutup, beni taciz etti
Beşiktaş'la yollarını ayırıp Trabzonspor'a geçen Dorukhan'ın, forma numarası ve kazanacağı ücret netleşti 16:52 Beşiktaş'la yollarını ayırıp Trabzonspor'a geçen Dorukhan'ın, forma numarası ve kazanacağı ücret netleşti Son Dakika: Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: 8 ilimizde orman yangını var, kontrol altına almamız zaman alabilir 16:45 Son Dakika: Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: 8 ilimizde orman yangını var, kontrol altına almamız zaman alabilir
Advertisement