Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum - Son Dakika

Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum

02.12.2020 09:13

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde görevli hemşire Esra Akyol, her gün koronavirüs kapıp kapmadığının endişesiyle çalıştıklarını belirterek, "Her gün 'Acaba koronavirüs kaptım mı?' sorusunu kendime soruyorum" dedi. Akyol, tedbirlere uymayanları görünce ise hem kızdığını hem üzüldüğünü söyledi.

Hasta odalarına girerken kat kat giyinerek koronavirüsten kendilerini korumaya ve hastaları da tedavi etmeye gayret ettiklerini anlatan Akyol, "Mart ayından bu yana Covid-19 servisinde çalışıyorum. Herkes için zor bir süreç. Hem koronavirüsle savaşmaya hem de korunmaya çalışıyoruz. Birilerini iyileştirmeye çalışıyoruz. Biraz zor ilerliyor. Serviste hasta odalarımıza girmeden önce önlük, bone, 2 maske, eldiven, siper maske kullanıyoruz. Bu kıyafetlerin içinde çalışmak gerçekten çok zor oluyor. Psikolojik olarak yıprandık aslında. Hastaneden çıktıktan sonra evimize, ailemizin yanına gidiyoruz. Evli olan arkadaşlarımız en çok çocuklarına bulaştırmaktan endişe ediyor. Bazı arkadaşlarımız çocuklarını kendilerinden uzaklaştırmak zorunda kaldılar. Özellikle genç ya da yaşlı diye ayıramıyorum" dedi.

Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum

"HER GÜN 'ACABA VİRÜS KAPTIM MI' SORUSUNU SORUYORUM"

Serviste her yaş grubundan hasta gördüğünü ve genç/yaşlı ayrımı yapmanın yanlış olduğunu ifade eden hemşire Akyol, "Eve gittiğimizde de komple bir temizlik sağladıktan sonra kendime özel hazırladığım odada kalıyorum. Olabildiğince annem ve babamdan uzak kalıyorum. Her gün de 'acaba koronavirüs kaptım mı?' sorusunu kendime sürekli soruyorum" dedi.

Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum

"TEDBİRLERE UYMAYANLARI GÖRÜNCE HEM KIZIYOR HEM ÜZÜLÜYORUM"

Akyol, sözlerine şöyle devam etti: "Dışarı tedbirleri uymayanları gördüğümde hem kızıyorum hem çok üzülüyorum. Farklı duygu durumları yaşıyorum. Herkesin ihtiyaçları var dışarı çıkıyor ama bu biraz keyfe döndüğü zaman bizim işimiz daha da zorlaşıyor. Çünkü hastanelerin doluluk oranları da artmaya başladı. Sayılarımız artmaya başladı. En acı noktası koronavirüse yakalanan çok arkadaşımız var. Bir arkadaşımın bugün testi pozitif çıktığını öğrendim ve çok üzüldüm. İnsanlardan ricamız, olabildiğince maskelerini takmaları ve evde kalmaları" diye konuştu.

Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Korona servisi hemşiresi: Her gün 'Virüs kaptım mı?' sorusunu soruyorum - Son Dakika


Son Dakika

Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Son Dakika! Endonezya Talaud Adaları açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem Joe Biden'ın Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan dosyası kabarık! İşte yaşadığı sorunlar ve gerilimler Zavallı eşeğin ağzını tel ile bağlayıp ölüme terk ettiler İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Arteta'dan Mesut transferine dair yeni açıklama: Karantinadan dolayı resmen duyuramıyoruz Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17'de sabit bıraktı Eskort sitesine büyük darbe: 2 ayda bir milyona yakın para kazanmışlar