Creative'den Transfer - Son Dakika

Creative'den Transfer

26.11.2012 15:30
Creative'den Transfer, System.String[]

Ses kartları ve hoparlör sistemleriyle tanıdığımız Creative, Intel ile işbirliği yapıyor.

Ruşen Göbel - - Bir zamanlar anakartların üzerinde tümleşik ses kartları bulunmuyorken, pek çoğumuzun bilgisayarında Creative ses kartları yer alırdı. Anakartların üzerinde tümleşik ses kartların gelmesiyle, daha yüksek ses kalitesi isteyenlerin kurtarıcısı haline geldi Creative. Yüksek ses kalitesi isteyen kesim de az olduğu için, zamanla sessizleşen firmalar arasında yerini aldı.

Intel ile 50 milyon dolarlık lisans anlaşması yapan Creative, alt markası ZiiLABS'ın patentlerini böylece CPU devine satmış oldu. Sonradan gelen açıklamaya göre bu ortaklık, hareket algılayıcı kameralar ve yazılımları üzerine çalışmayla sonuçlanacak. Tabii bu çalışmalar, oyunlar için de kullanılacak. IDF'te ufaktan gösterilen kamera teknolojileri, ufak, az güç tüketen, hafif ve yakın bir alanda olan biteni gözleyen niteliklere sahipti.

ZiiLABS'in yüksek performanslı GPU teknolojilerini sunmak için Creative, 20 milyon dolar alacak. Geri kalan 30 milyon doları ise, eski mühendislik kaynaklarını sunarak alacak.

İşlemlerin Aralık ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Ruşen Göbel - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Creative'den Transfer
Creative'den Transfer

- Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Creative'den Transfer - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı