Son Dakika Haberleri: Cü ile Türes Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Cü ile Türes Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

9 ay önce

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Tüm Restoranlar- Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Cü ile Türes Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı, System.String[]
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Tüm Restoranlar- Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol, Turizm Fakültesi ve Mutfak Sanatları Bölümüne kayıtlı öğrencilerin ders programında ki derslerin, uygulama ve stajların TÜRES bünyesinde yapılması ile TÜRES personelinin sertifika ve yaşam boyu eğitim programlarının Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde (CÜSEM) yapılmasına ilişkin usul ve esasları kapsıyor.

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, rektörlük makamında düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erkan Sağlık, TÜRES Sivas İl Temsilcisi Kaan Usta ve TÜRES yöneticileri katıldı.

Yıldız, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bir şehrin, sanayinin ve özel sektörün gelişmesinde üniversitelerin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Üniversitelerin özel sektörlerle yaptıkları anlaşmaların hem özel sektörün gelişmesine katkı sağladığını hem de üniversitelerde okuyan öğrencilerin daha iyi eğitim almasına yardımcı olduğunu ifade eden Yıldız, "Bugün TÜRES ile bir protokol imzalıyoruz. Bu protokolle Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz TÜRES'e bağlı işletmelerde uygulamalı eğitim alacaklar. Bu bizim açımızdan da önemli, sektör açısından da önemlidir. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." dedi.

TÜRES Sivas İl Temsilcisi Kaan Usta da protokolün Sivas sektörü için bir başlangıç olmasını temennisinde bulundu.Almanya'ya Gidecek 50 Bin Türk İşçi İçin Kayıtlar Başladı 80'lerin Ünlü Şarkıcısı Hakan Aslan, Cinsiyet Değiştirdi

Son Dakika! Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan'a Yaptırım Uygulayabiliriz