CÜ öğrencileri 2020 Teknofest'e hazırlanıyor - Son Dakika

CÜ öğrencileri 2020 Teknofest'e hazırlanıyor

20.11.2019 15:08
CÜ öğrencileri 2020 Teknofest'e hazırlanıyor, System.String[]

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin "2020 Teknofest"e katılmak için hazırlık yaptıkları bildirildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin "2020 Teknofest"e katılmak için hazırlık yaptıkları bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 2019 Teknofest'e Sivas Cumhuriyet Üniversitesini temsilen "insansız hava aracı" ile katılan ve 180 takım arasından ilk 10'a girmeyi başaran öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız'ı ziyaret etti.

Mühendislik fakültesi öğrencilerinden Muhammed Fatih Akyıldız, Ahmet Çelik ve Batuhan Altunküpe, Yıldız'a yaptıkları çalışmalar ile 2020 Teknofest'e katılacakları proje hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin ve akademisyenlerin her türlü bilimsel çalışmalarını desteklediklerini belirten Yıldız, bu çalışmalardan bir ürün elde edilmesi gerektiğini belirtti. 2020 Teknofest'e hazırlayacakları "insansız su altı sistemine" destek olacağını aktaran Yıldız, yarışmalar öncesi öğrencilere başarı diledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CÜ öğrencileri 2020 Teknofest'e hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Tartıştığı arkadaşını öldüren zanlı: Namus için öldürdüm, kimse kimseyi bilerek öldürmez