Cübbeli Ahmet: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var - Son Dakika

Cübbeli Ahmet: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var

16.01.2020 21:51

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Siyaset-cemaat ilişkisiyle ilgili konuşan Cübbeli, "Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor" dedi. Bu sözlerin ardından moderatörden gelen "Hangi cemaat?" sorusuna yanıt vermedi.

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen din adamı Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk'teTürkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan Yılmaz, Veyis Ateş, Mehmet Akif Ersoy ve Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

Siyaset-cemaat ilişkisiyle ilgili konuşan Cübbeli, " Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor" dedi. Bu sözlerin ardından moderatörden gelen "Hangi cemaat?" sorusuna yanıt vermedi. Ancak programa katılan gazeteciler "Süleymancılar" dedi.

"CHP İLE PAZARLIK YAPIP OYLARINI ONLARA VERİYORLAR"

Ünlü'nün siyaset-cemaat ilişkisiyle ilgili açıklamalarından satır başları:

"Bir tarikat ve cemaat ben burada rey verip, pazarlık yapayım. Bazı cemaatler isimlerini vermeyelim, bunlar adamlar tarikat ehli, rabıta yapıyor vs. bunlar CHP'ye rey veriyor. Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor."

"MAHMUT EFENDİ, BAYKAL'LA BİLE GÖRÜŞMÜŞTÜR"

"Mahmut Efendi, 'Ben Erbakan'la görüşüp de Türkeş'le görüşmem' demez. Baykal'la bile görüşmüştür. Dini yapılar sosyal yapılar değil mi aynı zamanda. Siyaset de sosyal bir şey değil mi? Burada benim zemmettiğim pazarlıktır, kontenjan, bakan, ihale istemektir. Hangi cemaat bunların içindeyse ben bunlardan bizarım."

Cübbeli Ahmet: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var
Cübbeli'den İmam-Hatip ve İlahiyat Fakülteleri açıklaması: Deist ve ateist olanlar da çıktı

Son Dakika Politika Cübbeli Ahmet: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 11 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 86 kişi vefat etti, 2693 yeni vaka tespit edildi Savaşı bitiren anlaşmanın ardından Rus Barış Gücü, Dağlık Karabağ'daki görevine resmen başladı 26 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene 621 yıl hapis cezası Çocuklarının gözü önünde öldürülen fırıncı cinayetinden ticari anlaşmazlık çıktı Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a istifa et ültimatomu! Gece yarısına kadar mühlet verildi Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki zaferi, Aliyev'in "Ne oldu Paşinyan?" sözleriyle hafızalara kazındı Kılıçdaroğlu'ndan yeni Maliye Bakanı Elvan'a çağrı: Asgari ücret vergi dışında tutulmalı Koronavirüsün genetik kodunda "gizlenmiş" bir gen açığa çıkarıldı