Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş: "Bosnalı kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız" - Son Dakika

Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş: "Bosnalı kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız"

17.07.2020 20:07
Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş:

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Bosna Hersek'in Maglaj Belediye Başkanı Miksat Mahmutaqic ile telelonferans aracılığıyla görüştü.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Bosna Hersek'in Maglaj Belediye Başkanı Miksat Mahmutaqic ile telelonferans aracılığıyla görüştü.

Mahmutaqic ile Srebrenitsa soykırımının 25. yılı dolayısıyla görüşen Demirbaş, tarihin acı ve utanç sayfalarından biri olan Srebrenitsa soykırımında katledilen şehitleri rahmetle andığını söyledi.

Çubuklular adına Bosna Hersek'e başsağlığı dileyen Demirbaş, "Bosnalı kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. Gönlümüz her zaman sizlerle." dedi.

Türkiye'de de 4 yıl önce hain darbe girişimi yaşandığını hatırlatan Demirbaş, yaşananların ne denli zor olduğunu bildiklerini ifade etti.

Pandemi döneminde ilçede ve ülkede yürütülen çalışmaları anlatan Demirbaş, şunları kaydetti:

"Her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadan hiç bir şey olmaz. Bu nedenle önce sağlık diyerek çalışmalarımızı yürüttük. Tüm ilçede koronavirüs ile mücadele seferberliği başlatarak, Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı yürüttük. Ücretsiz maske, kolonya, dezenfektan ve eldiven dağıtımından, dezenfekte çalışmalarına kadar bir dizi çalışmayı halen sürdürüyoruz."

Mahmutaqic ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışmalarını ve konuşmalarını takip ettiklerini ve çok başarılı bulduklarını dile getirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş: 'Bosnalı kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız' - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: ABD Büyükelçiliği: Ülkelerin içişlerine karışmamaya dair maddeye riayet ediyoruz 16:12 Son Dakika: ABD Büyükelçiliği: Ülkelerin içişlerine karışmamaya dair maddeye riayet ediyoruz Kare yüz efektiyle kırıp geçiren fenomen ilk kez açıkladı! İşte aylık kazancı 16:04 Kare yüz efektiyle kırıp geçiren fenomen ilk kez açıkladı! İşte aylık kazancı Devletten aldığı destekle fabrika kurdu! 3.200 liraya ithal edilen toneri, yerli üretimle 690 liraya satıyor 15:51 Devletten aldığı destekle fabrika kurdu! 3.200 liraya ithal edilen toneri, yerli üretimle 690 liraya satıyor
Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi 15:44 Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü 15:26 Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi başladı! Masada iki konu başlığı yatırıldı 15:03 Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi başladı! Masada iki konu başlığı yatırıldı
Taksiciler Esnaf Odası'ndan maaşların 6 bin 622 TL olacağını söyleyen İmamoğlu'na cevap: İnanılacak gibi değil 14:28 Taksiciler Esnaf Odası'ndan maaşların 6 bin 622 TL olacağını söyleyen İmamoğlu'na cevap: İnanılacak gibi değil 15 bin 800 lira maaş alan eski milletvekili Orhan Miroğlu isyan etti: Yoksullaştığımı hissediyorum 14:13 15 bin 800 lira maaş alan eski milletvekili Orhan Miroğlu isyan etti: Yoksullaştığımı hissediyorum
Advertisement