Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş'tan Mevlit Kandili mesajı - Son Dakika

Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş'tan Mevlit Kandili mesajı

28.10.2020 11:11
Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş'tan Mevlit Kandili mesajı

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demirbaş, mesajında, kandil gününün dünyada yaşanan terör, buhran ve pandemi gibi sıkıntılardan kurtuluşa vesile olmasını temenni etti.

Bu özel günün Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başkan Demirbaş, "Peygamber Efendimizin doğumunu anlamaktaki asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur'an'a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamak ve sevdiklerimize en iyi şekilde anlatmaktır." ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimizin doğumunun, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayı olduğuna dikkat çeken Başkan Demirbaş, şunları kaydetti:

"Bazı batı ülkeleri uzun zamandır İslamafobi üzerinden Müslümanlara yönelik saldırılar gerçekleştiriyor. Bu faşizan zihniyet, saldırılarını bir adım daha öteye taşıyarak; yüce kitabımıza, peygamberimize ve tüm kutsallarımıza yönelik topyekun saldırılarda bulunmasına karşın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye bugün tek başına Batının bu kerih zihniyetiyle mücadele ediyor. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuz olan Peygamber Efendimize ve tüm kutsallarımıza yönelik saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz. Peygamber Efendimizin ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir. Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş'tan Mevlit Kandili mesajı - Son Dakika


Son Dakika

Arkadaşlık teklifini reddettiği erkek tarafından vahşice öldürülen Sena'nın son görüntüleri ortaya çıktı 08:00 Arkadaşlık teklifini reddettiği erkek tarafından vahşice öldürülen Sena'nın son görüntüleri ortaya çıktı Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu 07:18 Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece 00:27 Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece
Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş 23:32 Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı 22:29 Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler? 22:05 Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler?
Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti 20:22 Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor 19:35 Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor
Advertisement