Çubuk, 'engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nda Finale Kaldı - Son Dakika

Çubuk, 'engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nda Finale Kaldı

06.01.2012 11:00
Çubuk, 'engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nda Finale Kaldı, System.String[]

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ilköğretim okullarını kapsayan 'Engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nın finalistleri belli oldu, Çubuk'ta 7 proje finale kaldı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ilköğretim okullarını kapsayan 'Engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nın finalistleri belli oldu, Çubuk'ta 7 proje finale kaldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, yaptığı açıklamada, proje çalışmasına Ankara genelinde 547 eserin katıldığını ve bu projelerden finale gidecek 40 projenin belirlendiğini belirtti.

Toprak, projelerle, engelli öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak ürünlerin tasarlanması, sonuçlarının paylaşılması, sosyal hayata katılımlarının arttırılması ve engelli öğrencilere yönelik toplumsal kabulün üst seviyelere çıkarılmasının amaçlandığını söyledi.

Teknoloji ve Tasarım Uygulama Atölyesi Koordinatörü Özgün Devrim ise öğrenciler tarafından yapılan 7 projenin de birbirinden farklı ve özel olduğunu belirterek, finale kalan projelerin hayata geçirildiğinde engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracağını dile getirdi.

Devrim, "Birinci projemiz 'Havya Tabanca' ve öğrencimiz Ahmet Hakan Özbek'e ait. İkinci projemiz 'Kokulu Anahtar' ve öğrencimiz Murat Sayar'a ait. Üçüncü projemiz 'Unutmak Çok Zor' ve öğrencimiz Enes Melih Yemişçi'ye ait. Dördüncü projemiz 'Bebek Bakıcısı Kemerim' ve öğrencimiz Muhammed Enes Sarıgün'e ait. Beşinci projemiz 'Engelliler ve yatalak hastalar için sese duyarlı klima' ve öğrencilerimiz Mustafa Erkoçoğlu ile Sedat Genç'e ait. Altıncı projemiz 'Engelsiz Bankamatik' ve öğrencimiz Sedat Genç'e ait" diye konuştu.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çubuk, 'engelsiz Fikirler Proje Çalışması'nda Finale Kaldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı Atletico Madrid, 728 gün sonra Şampiyonlar Ligi'nde 4 gol yedi Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez