Çubuk'ta Enduro Heyecanı Bitti - Son Dakika

Çubuk'ta Enduro Heyecanı Bitti

02.06.2014 11:43
Çubuk'ta Enduro Heyecanı Bitti

Türkiye Enduro Şampiyonasının 3. ayak yarışmaları, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Evci Yaylasında tamamlandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışmaları, Ankara'nın Çubuk İlçesi'ndeki Yıldırım Evci Yaylası'nda tamamlandı. İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan yayla ilk kez böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Orman İşletme Şefliği'nin katkı verdiği yarışa kadın, erkek, genç ve yaşlısından oluşan 78 sporcu katıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen motosikletçiler zorlu parkuru geçmekte zaman zaman zorlanırken, bazı sporcuların da düşmesi heyecanı artırdı. Hitit Motosiklet Kulübü tarafından Yıldırım Evci Yaylası'ndaki Evci Göleti'nin kenarında yapılan yarışta sporcular zorlu şartlara rağmen bütün hünerlerini sergileyip, seyircilerden alkış aldı. Evci Yaylası'nda, gölet manzaralı yarışma alanına ailesiyle birlikte gelenler, mangal ve semaverde çay demlemeyi de ihmal etmedi.

Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca, yaklaşık 2 yıldır Çubuk'ta çeşitli zamanlarda kamplar kurduklarını belirterek, ilçenin iklim olarak motosiklet sporu için çok uygun bir yer olduğunu söyledi.

8 sınıfta yapılan yarışın tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlendi. Buna göre dereceye girenler şöyle oluştu:

E1A: İbrahim Ercansungur (TİTUS), Fırat Şahin (AVMK), Ersoy Uzun (İznik)

E2A: Sinan Memnun (MMK), Necmi Kozlu (FOSK), Murat Erşahin (Ayazağa)

E3A: Burak Özdemir (KEMK), Erdal Yavuz (Ayazağa), Sıtkı Tuğcu (HMK)

E1B: İsmail Erdoğan (Ayazağa), Emre Yaman (CEMK), Tayfun Canlı (HMK)

E2B: Erkan Özcan (FOSK), Erkan Kaya (İznik), Ergin Ceyhan (EMOK)

E3B: Cemil Yurt (FOSK), Ekrem Aydın (Gemlik), Ahmet Tevfik Yılmaz (STMOK)

EC: Mevlüt Kolay (KMSK), Salih Serin (KMSK), Abdullah Aycan (HMK).

Bayanlar sınıfında Ayazağa'dan Nazire Peker birinci olurken, bu sınıfta AEMK'den Burcu Tugayoğlu ise ikinci oldu. - Ankara

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in açıklamaları iki ülke arasındaki gerilimi arttıracak: Tehditlere müsamaha göstermeyeceğiz Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in açıklamaları iki ülke arasındaki gerilimi arttıracak: Tehditlere müsamaha göstermeyeceğiz İmamoğlu'ndan Büyükelçi Kararına Tepki: 'Merkezi İdarenin Toplum Nezdindeki Çürümüşlüğünü Göstermek Dışında Anlamı Yoktur' İmamoğlu'ndan Büyükelçi Kararına Tepki: 'Merkezi İdarenin Toplum Nezdindeki Çürümüşlüğünü Göstermek Dışında Anlamı Yoktur' Türkiye Bursları alan uluslararası öğrencilerin 2022 mezuniyet töreni düzenlendi Türkiye Bursları alan uluslararası öğrencilerin 2022 mezuniyet töreni düzenlendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çubuk'ta Enduro Heyecanı Bitti - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement