Çubuk'ta "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı" - Son Dakika

Çubuk'ta "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı"

24.05.2016 17:42
Çubuk'ta

Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı" düzenlendi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı" düzenlendi.

Atatürk Parkı'nda Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen fuarda veli ve öğrencilere meslek liseleri tanıtıldı.

Fuara, Fatih Sultan Mehmet, Çubuk Ahi Evren, Cevher Nasibe, Hayri Aslan Meslek ve Teknik Liseleri ile Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi katıldı. Kurulan stantlarda 17 alanın ve 28 dalın tanıtıldığı fuarda ziyaretçilere meslek ve okullar hakkında bilgi verildi.

Fuarı gezen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, meslek liselerinin özellikle ara elaman yetiştirmedeki rolüne değindi.

Fuarın ilk defa düzenlendiğini hatırlatan Şahin, "Gerçekten güzel düşünülmüş bir fuar olmuş. Özellikle lise tercihinde bulunacak öğrencilerimiz ve velileri okullar ve meslekler hakkında merak ettikleri konuları fuarda bire bir öğretmenlerinden ve orada eğitim gören öğrencilerden öğrenmiş oldular. Ayrıca yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları da öğrencilerimiz burada sergileme fırsatı buldular." diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da öğrencilerin yaptıkları güzel çalışmaları gördükçe gelecekten daha çok ümitli olduğunu söyledi.

Acehan, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimiz gerçekten çok güzel eserler ortaya koymuşlar. İnşallah bu becerilerini artırarak devam ettirirler. Teknik ve bilimsel projelerin ve bu anlamda açılan fuarların öğrencilerin kendilerine olan güveninin artmasına yardımcı olduğuna inanıyorum. Bu tür etkinliklerin yıl içerisinde zaman zaman yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum"

Fuar hakkında bilgi veren Fuar Koordinatörü Namık Kemal Özer, özellikle ortaokul 8. sınıf öğrencilerin yetenekleri ve ilgi alanlarına yönelik lise seçmelerine faydalı olmak amacıyla fuarı düzenlediklerini anlattı.

Veli ve öğrencilerin ilk etapta meslek liselerine ön yargılı baktıklarını aktaran Özer, bu tür etkinliklerin ön yargıları kıracağını kaydetti.

.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çubuk'ta 'Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! 375 firmaya fahiş fiyat artışı nedeniyle 12 milyon TL ceza kesildi İspanya'dan Hazard'ın F.Bahçe'ye transferi için açıklama: Türkiye'ye gelmesi imkansız HDP'li milletvekili evlat nöbetindeki ailelere zafer işareti yapınca ortalık karıştı Denizli'de avcı vahşeti! Vurdukları yavru domuzu, köpeklere parçalattılar Televizyon programına katılan genç, istismar ettiği kızın kendisini görüp ihbar etmesiyle program çıkışı gözaltına alındı ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacak Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı: Erdoğan ve Aliyev'e yaptırım uygulayın