Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çubuk'ta Piyasaya Sahte Para Süren 2 Kardeş Tutuklandı - Son Dakika

Çubuk'ta Piyasaya Sahte Para Süren 2 Kardeş Tutuklandı

Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde çeşitli iş yerlerinden küçük alışverişler yaparak piyasaya sahte 50 ve 100 lira süren 23 yaşındaki Mehmet B.ile ağabeyi 38 yaşındaki Mürsel B., polisin takibi sonunda yakalandı.2 kardeş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çubuk\'ta Piyasaya Sahte Para Süren 2 Kardeş Tutuklandı
04.01.2012 - 12:01,

Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde çeşitli iş yerlerinden küçük alışverişler yaparak piyasaya sahte 50 ve 100 lira süren 23 yaşındaki Mehmet B. ile ağabeyi 38 yaşındaki Mürsel B., polisin takibi sonunda yakalandı. 2 kardeş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çubuk'ta lokanta, ve pide salonlarının yanı sıra halk otobüsleri ve büyük çaptaki marketlerden küçük miktarlarda alışveriş yaparak karşılığında sahte 50 veya 100 liralık banknotlar veren Mehmet ile Mürsel B. kardeşler, ihbar üzerine harekete geçen polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. Piyasaya sürülen 50 TL'lik 12, 100 TL'lik de 7 sahte banknotun İstanbul'daki kalpazanlar tarafından basılarak aracı kişiler vasıtası ile piyasaya sürülmek istendiği belirtildi.

Gözaltına alınıp, Çubuk Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan 2 kardeş, ardından çıkarıldıkları Çubuk Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sahte para olayının ortaya çıkmasından sonra geniş çapta inceleme başlatan Çubuk Emniyet müdürlüğü ekipleri, bu konuda esnaf ve vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı. - Ankara/ Çubuk

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çubuk'ta Piyasaya Sahte Para Süren 2 Kardeş Tutuklandı - Son Dakika


Advertisement