Çubuk'ta Soğuk Hava, Semt Pazarındaki Alış-verişleri Olumsuz Etkiledi - Son Dakika

Çubuk'ta Soğuk Hava, Semt Pazarındaki Alış-verişleri Olumsuz Etkiledi

19.01.2012 17:01
Çubuk'ta Soğuk Hava, Semt Pazarındaki Alış-verişleri Olumsuz Etkiledi, System.String[]

Çubuk ilçesinde son 10 yılın en soğuk havası yaşanırken, yaşanan dondurucu soğuk hava, bölgenin en büyük semt pazarı olan Perşembe pazarını olumsuz yönde etkiledi.

Çubuk ilçesinde son 10 yılın en soğuk havası yaşanırken, yaşanan dondurucu soğuk hava, bölgenin en büyük semt pazarı olan Perşembe pazarını olumsuz yönde etkiledi.

Çubuk ilçesinde her hafta Perşembe günü kurulan ve her hafta yoğun kalabalığın yaşandığı ilçe pazarına ilk defa çok az sayıda esnaf tezgah açtı.

Hava sıcaklığının eksi 16 dereceye kadar düştüğü bölgede, pazar esnafı iş yapamamaktan yakınıyor. Çok sayıda vatandaşın her hafta alış-veriş yapmak için ziyaret ettiği Perşembe pazarında bu hafta eski günlere nazaran daha az esnaf tezgah açtı.

Tezgah açan birkaç esnaf da yaktığı ateşlerle ürünlerini soğuktan korumaya çalıştı.

Pazarcı esnaflarından Satılmış Baltacı, esnafın soğuk hava nedeniyle tezgah açamadığını belirterek, esnafın üşümemek için ateş yakıp ısındığını, kendisini ve ürünlerini böyle korumaya çalıştığını söyledi.

Pazara getirilen sebze ve meyvelerde don meydana geldiğini kaydeden Baltacı, havaların ısınmasını beklediklerini dile getirdi.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çubuk'ta Soğuk Hava, Semt Pazarındaki Alış-verişleri Olumsuz Etkiledi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek