Çukur'un 'idris Babası' Adana'da Sinemaseverlerle Buluştu - Son Dakika

Çukur'un 'idris Babası' Adana'da Sinemaseverlerle Buluştu

29.09.2018 09:46

Adana - Çukur'un 'İdris Babası' Adana'da sinemaseverlerle buluştuÇukur'un 'İdris Babası' Adana'da sinemaseverlerle buluştuÇUKUR Dizisi'ne 'İdris Baba' karakterine hayat veren usta oyuncu Ercan Kesal, oyuncu olmak isteyenlere önerilerde bulundu.

Adana - Çukur'un 'İdris Babası' Adana'da sinemaseverlerle buluştuÇukur'un 'İdris Babası' Adana'da sinemaseverlerle buluştu

ÇUKUR Dizisi'ne 'İdris Baba' karakterine hayat veren usta oyuncu Ercan Kesal, oyuncu olmak isteyenlere önerilerde bulundu. 47 yaşında kamera önüne geçtiğini hatırlatan Kesal, Oyunculuk taklit yapmak değildir. Canlandıracağın karakteri yutmak ve o olmaktır dedi.

Bu yıl 25'incisi düzenlenen Adana Film Festivali kapsamında 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde 'Rejiden Oyuna, Oyundan Rejiye' adlı söyleşiye konuşmacı olarak katılan Ercan Kesal, oyuncu olmak isteyenlere önerilerde bulundu. Söyleşiye, son dönemde Çukur dizisindeki 'İdris Koçovalı' karakteriyle dikkat çeken Ercan Kesal ve yönetmen Tayfun Pirselimoğlu katıldı. Sinemasever, söyleşiye yoğun ilgi gösterdi.

Oyunculuk hayatına geç başladığını ve asıl mesleğinin doktorluk olduğunu söyleyen Kesal, şöyle konuştu

Son 10 yıldır sadece sinemayla uğraşıyorum. Ama beni sinemada 47 yaşında kameranın önüne geçiren şey edebiyat kimliğim ve yazdıklarımdır. Bu da beni diğerlerinden ayıran yanım oldu. Buradan şöyle bir yere varmak istiyorum. Vaktinden evvel meşhur olmak isteyenler, fark edilmek isteyenler var. Onlara şunu söylüyorum. Bu işin reçetesi yok. Hayat mücadeleyle dolu dedi,

Oyuncu olmak isteyenlere önerilerde bulunan Kesal, şunları söyledi

47 yaşına kadar oyunculuk yapmamış bir insana 'hangi kursa gitsek iyi oyuncu oluruz diye sorulmaz'. İyi oyuncu olmak için bence iyi bir okuyucu olmak gerekir. Okuduğu senaryoyu anlayıp özümsemesi gerekir. Yani edebiyat sinema için vazgeçilmez bir alandır. Ayrıca şunu da söyleyeyim oyunculuk demek taklit yapmak değildir. Canlandıracağın karakteri yutmak ve o olmaktır.

Adana Film Festivali'nin ülke sineması adına çok önemli olduğunu belirten Kesal, bu kentin içinden çıkan nice edebiyatçı ve sinema sanatçısı olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Çukur'un 'idris Babası' Adana'da Sinemaseverlerle Buluştu - Son Dakika


Advertisement