Çukurova Beledıyeler Birliği'nden Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

Çukurova Beledıyeler Birliği'nden Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı

19.01.2012 16:26
Çukurova Beledıyeler Birliği'nden Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı, System.String[]

Çukurova Belediye Birliği (ÇBB) üyeler belediye çalışanlarına yönelik 'Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı' düzenledi

Osmaniye Belediyesi'nin ev sahipliği ile gerçekleşen toplantı Gala Tesislerinde yapıldı.

Ev sahibi nedeniyle toplantının açılış konuşmasını yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; "Çukurova Belediyeler Birliğimiz tarafından şehrimizde düzenlenen mevzuat bilgilendirme toplantısının değişen mevzuatların personellerimizce daha iyi anlaşılması bakımından önemli olduğunu düşünüyorum.Uzun yıllar belediyede çalışmış birisi olarak zaman zaman belediye başkanlarının da değişen mevzuatlar karşısında zorlandıklarına şahit oluyoruz.Ben bu eğitim seminerini düzenleyen Çukurova Belediyeler Birliği'ne, birlik başkanımız Tarsus Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a, katılımları dolayısıyla çevre belediye başkanlarımız ve personellerine teşekkür ediyorum" dedi.

2012 yılının ilk bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten ÇBB Başkanı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ev sahipliğinden dolayı Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'ya teşekkür etti.,

Başkan Kocamaz, "ÇBB olarak personellerimizin değişen mevzuatlar karşısında bilgi ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla , Türkiye Belediyeler Birliği'nin eğitim seminerlerine destek olmaktayız. Amacımız değişen mevzuatlarla ilgili bölge belediye çalışanlarının bilgilendirmek ve belediyeler arası diyalogu daha da geliştirmektir. ÇBB olarak yurt içinde ve yurt dışında bu tür bilgilendirme ve eğitim toplantılarımız devam edecek.

Ev sahipliğinden dolayı Osmaniye Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara'ya teşekkür ediyorum. Eğitim seminerimizin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ÇBB Başkanı Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'ya ev sahipliğinden dolayı hediye sunuldu.

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı, Maliye Bakanlığı Muhasebat Baş Kontrolörü Erkan Karaaslan'ın sunumuyla başladı.

Karaaslan, '5018 sayılı Kanun Kapsamında Harcama yetkilileri ve gerçekleştirme görevlileri, muhasebe yetkilileri ve sorumlulukları, son Sayıştay değişiklikleri ve yıl sonu muhasebe işlemleri' hakkında bilgi Verdi.

Bilgilendirme toplantısının ikinci gününde ise İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Tahir Tekin tarafından 'Genel İhale Süreci, doğrudan temin uygulaması, ihale bütçe ilişkisi, işçiliğe dayalı hizmet alımları' konusunda bilgi verecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çukurova Beledıyeler Birliği'nden Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı