Çukurova'da 2 Genel Başkan Yarışta - Son Dakika

Çukurova'da 2 Genel Başkan Yarışta

Çukurova\'da 2 Genel Başkan Yarışta
Son Güncelleme: 08.04.2015 13:53

Tbmm'ne 4 milletvekili gönderecek olan Osmaniye'nin en dikkat çeken adayı yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

Tbmm'ne 4 milletvekili gönderecek olan Osmaniye'nin en dikkat çeken adayı yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan da HDP'nin Adana birinci sırada yarışa girdi. Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da bağımsız olarak şansını deneyecek.

7 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugüne kadar 8 kez aday olup 3 kez meclise girdiği Osmaniye'den yarışa katılacak. 4'üncü kez meclise girmeye hazırlanan Devlet Bahçeli'nin karşısına Ak Parti yine mevcut milletvekili Suat Önal'ı birinci sıradan gösterdi. Ak Parti ve MHP'nin, 2'şer milletvekili çıkarttığı kentte mevcut ikinci milletvekilleri liste dışı bırakıldı.

RIDVAN TURAN ADANA'DA YARIŞACAK

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan da HDP'nin Adana birinci sıra adayı oldu. HDP'de Turan'ın ardından HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş yer aldı.

HDP'nin milletvekili çıkartma potansiyeline sahip kentlerden biri olarak gösterilen Mersin'de ise listenin birinci sırasında Ak Parti'nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat yer aldı.

CHP'DE 2 ADAY ÇEKİLDİ

CHP'de yapılan ön seçime aday adayı olarak giren ve sıralamaya girerek 14'ncü sıradan aday gösterilen eski İl Başkanı Orhan Sümer ve 11'nci sıradan aday gösterilen Akif Akay, adaylıktan çekildi. İl Başkanı Burhanettin Bulut, 2 adayın sözlü olarak çekildiklerini kendisine bildirdiklerini söyledi. Özgün müziğin tanınmış ismi Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı'nın birinci sıradan aday gösterildiği Hatay ise CHP'nin mevcut milletvekili Refik Eryılmaz, bir kez daha aday gösterilmeyince istifa edip bağımsız yarışa gireceğini duyurdu.

ALDIRMAZ BAĞIMSIZ ADAY

Adana eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevden alınmasıyla 4 yıl Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekilliği görevinde bulunan Zihni Aldırmaz, bağımsız milletvekili adayı olmak üzere başvurdu. İl Seçim Kuruluna son dakikalarda avukatı aracılığı ile adaylık başvurusu yapan ve CHP'den kontenjan adaylığı beklentisi olduğu da konuşulan Aldırmaz, belediye meclisine MHP'den seçilmiş, daha sonra istifa ederek bağımsız kalmıştı. Aldırmaz'ın yanı sıra 10 aday daha bağımsız yarışa girmek için dilekçe verdi. - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çukurova'da 2 Genel Başkan Yarışta - Son Dakika


Advertisement