Son Dakika Haberleri: Çukurova İlçe İnsan Hakları Kurulu Çalışmalarına Hız Verdi

Çukurova İlçe İnsan Hakları Kurulu Çalışmalarına Hız Verdi

6 yıl önce

Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, vatandaşlardan bozuk gıda ürünlerinin üretimi ya da uygunsuz satış yerleri konusunda ALO 174 Gıda Hattı'na veya dilek ve şikayet kutularına ihbarda bulunarak kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Çukurova İlçe İnsan Hakları Kurulu Çalışmalarına Hız Verdi, System.String[]

Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, vatandaşlardan bozuk gıda ürünlerinin üretimi ya da uygunsuz satış yerleri konusunda ALO 174 Gıda Hattı'na veya dilek ve şikayet kutularına ihbarda bulunarak kendilerine yardımcı olmalarını istedi.


Çukurova İlçe İnsan Hakları Kurulu aylık olağan toplantısı, göreve yeni başlayan Kaymakam Mehmet Ali Özkan başkanlığında yapıldı.


Kaymakam Özkan, İlçe İnsan Hakları Kurulunun bundan sonraki çalışmalarının daha etkin ve katılımcı bir şekilde devam edeceğini, alınan kararların uygulanabilirliğinin bir sonraki toplantıda değerlendirilerek, bu kararların sadece kağıt üzerinde kalmayacağını, hayata geçirileceğini ifade etti.


Yaratılmışların en şereflisinin insan olduğunu, bu nedenle yazılı metinler aracılığıyla insanoğluna haklar verilmesinin öneminden ziyade, insanin eşrefi mahluk olması nedeniyle zaten yaratılıştan bu haklara sahip olduğunu belirten Kaymakam Özkan, insan hakları ihlallerinin farklı şekillerde yapıldığını, onlardan bazılarının ise en yaygın şekliyle bozuk gıda ürünleri üretimi ya da uygunsuz satış yerleri ile insan haklarının ihlal edildiğini söyledi.


Özellikle okul kantinlerinin ve gıda ile ilgili işletmelerin denetlenmesinde çok hassas olduğunu vurgulayan Kaymakam Özkan, vatandaşlarımızdan da ALO 174 Gıda Hattı'na ya da okullarımız ve sağlık kuruluşlarımıza yerleştirilen ve sadece İlçe İnsan Hakları Kurulları tarafından açılacak olan dilek ve şikayet kutularına huzur ve refahımız, güvenliğimiz, sağlığımız için uygunsuz olan her şeyi ihbar ederek kendilerine destek olmalarını istedi.


Kaymakam Özkan, İlçe İnsan Hakları Kurulunun özellikle şikayet kutuları vasıtasıyla gelen ihbarların değerlendirilmesinde etkin bir şekilde çalışacağını belirterek, çalışma arkadaşlarından artık hiç bir şeyin rutin bir şekilde devam etmemesini, yapılan toplantılarda, atılan somut adımların değerlendirilmesinin yapılmasını istedi. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 10.09.2013 03:05 Kaynak: İHAYüzlerce kişi yerli otomobil için sıraya girdi
Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, Emine Bulut'un katili Fedai Baran'ı cinayet sebebiyle kutladı Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum