Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Wikileaks Uyarısı... - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Wikileaks Uyarısı...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül : "Wikileaks tuzağına Türkiye'de kimse düşmesin" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Wikileaks Uyarısı..., System.String[]

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Bugün saat 14.15'de yurda döndü.Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Gül, ilk kez Yüksek Askeri Şura (YAŞ)'ya katılan üyelere yemek verilmemesi üzerine çıkan askerle arasının iyi olmadığı yönündeki bir soruya, "Böyle şey olur mu? Ben Başkomutanım. Erken gitmemin tek nedeni yolculuğun uzun olması ve aradaki saat farkıdır. Yolculuk 4,5 saat sürüyor. Aramızda dört saat de saat farkı var. Şayet YAŞ toplantısını bekleyip gitsem, sabah uykusuz olarak AGİT toplantısına katılmam gerekecekti. Biz oralara geziye değil, çalışmaya gidiyoruz. Çok ciddi meseleler konuşuyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı erken gitmek zorunda kaldım "dedi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül AGİT'in 1970 yılında kurulduğunu ve 56 üyesi olduğunu ve İstanbul toplantısından 11 yıl sonra ilk kez toplandığını ve tüm üye ülke başkanlarıyla ikili görüşmeler yaptığını söyledi.

WİKİLEAKS DEĞERLENDİRMESİ

Gül,Wikileaks belgelerindeki Türkiye'yi ilgilendiren bir takım iddialara fazla inanmadığını belirterek ,Türkiye'de kimsenin tuzağa düşmemesini isteyerek, 'Wikileaks tuzağına Türkiye'de kimse düşmesin.Tabii ki her şey yazılacak, herkes okuyacak, takip edecek, ama bunlar kendi iç düzenimizi, iç politikamızı falan gereksiz şekilde enerjilerimizi almasın. Çünkü, buradaki diplomatların, merkezlerine yazdıkları kendi değerlendirmeleri, doğru olanlar da var yanlış olanlar da var, çok yanlış olanlar da yakışıksız olanlar da var. Bu da o diplomatların çapını gösterir, o kadar" dedi.Gazetecilerin yayınlanan belgelere ilişkin sorularını yanıtlayan Gül,bir gazetecinin "Wikileaks belgeleri ile ilgili ABD'li herhangi bir yetkili ile görüştünüz mü? Herhangi bir özür dilendi mi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Biliyorsunuz Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu ABD Dışişleri Bakanı ile görüştü ve açıkça üzüntü ve özürlerini söylediler. ABD Dışişleri Bakanı Kazakistan'da vardı. 'Davutoğlu ile her şeyi konuştuk, her şeyi söyledim' dedi. Bu vesileyle şunu söylemek isterim: Wikileaks tuzağına Türkiye'de kimse düşmesin. Tabii ki her şey yazılacak, herkes okuyacak, takip edecek, ama bunlar kendi iç düzenimizi, iç politikamızı falan gereksiz şekilde enerjilerimizi almasın. Çünkü, buradaki diplomatların, merkezlerine yazdıkları kendi değerlendirmeleri, doğru olanlar da var yanlış olanlar da var, çok yanlış olanlar da yakışıksız olanlar var. Bu da o diplomatların çapını gösterir, o kadar"


Son Dakika

Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Güne düşüşle başlayan dolar 6,94'ten işlem görüyor Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç, resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Ambulansa alınmayan genç adam acil servisi birbirine kattı, "Dikkat çekmek için yaptım" dedi Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı