Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Düzce'de - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Düzce'de

06.01.2012 13:29
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Düzce'de, System.String[]

Ali Hakan Der - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Düzce'nin 1999'daki deprem felaketinden sonra yeni kurulmakta olduğunu belirterek, "Bugün gördüğüm kadarıyla yeni bir şehir ortaya çıkıyor.

Ali Hakan Der - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Düzce'nin 1999'daki deprem felaketinden sonra yeni kurulmakta olduğunu belirterek, "Bugün gördüğüm kadarıyla yeni bir şehir ortaya çıkıyor. Ümit ederim başka illere, yeni gelişen yörelere örnek bir şehir olur" dedi.

Gül, geceyi Bolu'da geçirdikten sonra, kara yoluyla Düzce'ye geldi.

İlk olarak Düzce Valiliğini ziyaret eden Gül, burada Vali Hasip Şahin tarafından karşılandı.

Vatandaşların sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık veren Gül, daha sonra Vali Şahin'in makamına geçti.

Gül, burada yaptığı konuşmada, Düzce'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Düzce'nin Türkiye'nin en yeni illerinden biri olduğunu ifade eden Gül, şehrin 1999 yılındaki deprem felaketinden sonra yeniden kurulmakta olduğunu söyledi.

Gül, "Bugün gördüğüm kadarıyla yeni bir şehir ortaya çıkıyor. Ümit ederim başka illere, yeni gelişen yörelere örnek bir şehir olur" diye konuştu.

Düzce'nin sanayisiyle de öne çıktığını vurgulayan Gül, Düzce'nin birkaç yıl sonra önemli sanayi kuruluşlarının bulunduğu bir il olacağını, bu yönde büyük bir gelişme olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, Düzce'nin turizm potansiyeli ve sağlam nüfusuyla kısa sürede en çok dikkat çeken şehirlerden biri haline geleceğini, üniversitenin de hızla geliştiğini belirtti.

-"Asistan iken burada ders verirdim"-

Düzce'nin eski halini de bildiğini ifade eden Gül, 1970'li yıllarda asistan olduğu dönemde Düzce'ye ayda birkaç kez ders vermeye geldiğini anlattı.

O nedenle kentin eski ve yeni halini karşılaştırma imkanı olduğunu söyleyen Gül, "Düzce, bugünkü haliyle büyük bir şehir olmaya aday. Her şeyin kontrol altında gelişmesi için fırsat var. Bazı iller düzensiz gelişti. Burası kurallara uygun, düzenli gelişecek ve örnek bir şehir olacaktır" dedi.

Gül, Valilik'te Düzce'de yürütülen çalışmalar ve kentin sorunları hakkında brifing aldıktan sonra, Cedidiye Camisi'nde cuma namazını kıldı.

- DÜZCE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Düzce'de - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Sporsuz ve ameliyatsız zayıflatıyor: Meltem Şarkışlalı'nın Türkiye'ye getirdiği Tesla Slim ile tek seansta 2 beden incelmek mümkün Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Hatay'da patlama anının yeni görüntüleri ortaya çıktı Ermenistan'a üst düzey darbe! Dağlık Karabağ'ın sözde savunma bakanı cephede yaralandı Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor "Omuzunda tüfek vardı" deyip teröristin yerini haber verdi! Görgü tanığı o anları anlattı