Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Malatya'da. - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Malatya'da.

10.03.2023 18:28

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıma neden olduğu Malatya'ya gelerek yurttaşları ziyaret etti, sorunlarını dinledi. Bir yurttaş Kılıçdaroğlu'na, “Sizlerin desteği hariç ne AFAD’tan ne Kızılay’dan ne de herhangi bir yerden bir çivi dahi gelmedi. Ben öncelikle Veli Bey’e teşekkür ederim. Bu mahalleye gelen ilk yardım Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ekmek ve su. Çok teşekkür ederim” dedi. Kılıçdaroğlu, bölgede yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan ekipleri ziyaret ederek bilgi aldı, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Haber: TAMER ARDA ERŞİN - Kamera: FURKAN ERDEM

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıma neden olduğu Malatya'ya gelerek yurttaşları ziyaret etti, sorunlarını dinledi. Bir yurttaş Kılıçdaroğlu'na, "Sizlerin desteği hariç ne AFAD'tan ne Kızılay'dan ne de herhangi bir yerden bir çivi dahi gelmedi. Ben öncelikle Veli Bey'e teşekkür ederim. Bu mahalleye gelen ilk yardım Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ekmek ve su. Çok teşekkür ederim" dedi. Kılıçdaroğlu, bölgede yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan ekipleri ziyaret ederek bilgi aldı, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'ya geldi. Kılıçdaroğlu'na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

Malatya'da depremden etkilenen yurttaşlar Kılıçdaroğlu'nu, "Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz" diye karşıladılar. Bir yurttaş da Kılıçdaroğlu'na, "Yürü be Anadolu Kemal'i, kim tutar seni" diye seslendi.

Bir yurttaş, Kılıçdaroğlu'na, "Kızım, müzik öğretmeni, Maraş'ta, güzelim torunumu, damadımı, damadımın kardeşini, kayınvalidesini hepsini enkaz altından cumartesi günü cenazelerimi çıkardığım için şükrettim. Şükrettim. Geldim, her taraf bana kapı, duvar oldu. Yapamadım. Bir çadır bile bulamadım, ama şimdi ihtiyacım yok. Bir şey almak istemiyorum" dedi. Kılıçdaroğlu, başsağlığı dileklerini iletti. Yakınlarını depremde kaybeden yurttaş, Kılıçdaroğlu'na sarıldı.

Kılıçdaroğlu, çadırkentte yurttaşları ziyaret etti. O sırada Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen bir çocuğun elini öperek başını okşadı.

Depremden etkilenen bir yurttaş, Kılıçdaroğlu'nu kaldığı çadıra davet etti. Kadın yurttaş, İzmir Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'u göstererek, "Başkanımız bize gerçekten çok sahip çıktı" diyerek teşekkür etti.

"SÖYLEDİ, TÜRKİYE'DE ÇADIR BULAMADIK AMA ÇİN'DEN BULACAĞIM DEDİ"

Depremden etkilenen yurttaş, "Bu başarı. CHP'li belediyelerin başarıları. İnanır mısınız, ben ilk üç gün kahır içindeydim. Sağ olsun Mustafa Bey, bizimle ilgilendi" dedi. Kılıçdaroğlu da "Söyledi, Türkiye'de çadır bulamadık ama Çin'den bulacağım dedi. Çin'den çadır buldu" karşılığını verdi.

"BAZI EKSİKLİKLER VARDI, İSTEDİK"

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, misafir oldukları çadırda, demlenen çaydan ikram etti. Yurttaş, "Yeşilyurt Belediyesi Başkanı geldi buraya. Biz de bazı eksiklikler vardı, istedik. Dedi ki 'size palet göndereceğim.' Dedim ki 'Sayın başkan, palet gönderirsen güzel de paletin üstüne ben ne koyacağım? Sünger göndermiyorsun, battaniye göndermiyorsun.' Başkan, 'Elimizde yok' dedi. 'Ee o zaman talep edelim ne lazımsa" diye dert yandı.

"VELİ AĞBABA, MALATYA İÇİN BİR DEĞER"

Yurttaş, Kılıçdaroğlu'na, "Sayın Veli Ağbaba, Malatya için bir değer. Çok büyük bir değer. Sağ olsun, şu alanı bize vermezlerdi. Veli Ağbaba'nın sayesinde" dedi.

"OY KURBAN OLAYIM SANA"

Depremden etkilenen bir kadın yurttaş, Kılıçdaroğlu'na, "Ben seni gece rüyamda gördüm" deyip elini öpmek istedi. Kılıçdaroğlu da yurttaşa, "Estağfurullah" dedi ve sarıldı. Kadın, Kılıçdaroğlu'na, "Oy kurban olayım sana" dedi.

"SİZE DUACIYIM"

Depremden etkilenen başka bir kadın yurttaş, "Size duacıyım" dedi. Kılıçdaroğlu, bir çadır kreşe girdi. Burada görevli bir yurttaş, "Bornova Belediyesi'nden olsun, buradaki Malatya CHP Gençlik Kolları'ndan, Kadın Kolları'ndan olsun çok yardım geldi bize. Burayı güzel bir hale getirmeye çalışıyoruz çocuklar için" dedi. Kılıçdaroğlu "Yine bir ihtiyacınız olursa, Belediye Başkanımız burada, çocukların bir ihtiyacı olursa" dedi.

"BU MAHALLEYE GELEN İLK YARDIM ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN EKMEK VE SU"

Bir yurttaş Kılıçdaroğlu'na, "Sizlerin desteği hariç ne AFAD'tan ne Kızılay'dan ne de herhangi bir yerden bir çivi dahi gelmedi. Ben öncelikle Veli Bey'e teşekkür ederim. Bu mahalleye gelen ilk yardım Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ekmek ve su. Çok teşekkür ederim" diye konuştu.

"KEMAL DEDE, SÜRPRİZ"

Kılıçdaroğlu, kendisine "Kemal Dede, sürpriz" diye seslenen çocuklarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

"GERÇEKTEN MİNNET BORÇLUYUZ"

Kılıçdaroğlu, bölgede çalışan Anadolu Gençlik Derneği ile Cansuyu Derneği'nin koordinasyonundaki ekipleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, "Depremzedelere hizmet etmek onların sorunlarını çözmek için çaba harcamak çok değerli. Gerçekten minnet borçluyuz. Bugün de yarın da gelecekte de tasada ve kıvançta beraber olursak acılarımızı paylaşırsak… Bu açıdan sizin verdiğiniz hizmet son derece değerli bir hizmet. Hepinize yürekten teşekkür ederiz" dedi.

Ardından Kılıçdaroğlu, Anadolu Gençlik Derneği ve Cansuyu Derneği ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Aday olduğuna pişman mı? Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisi sonrası sessizliğini bozdu Aday olduğuna pişman mı? Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisi sonrası sessizliğini bozdu Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na karşı Sarıgül'ü mü alternatif olarak görüyor? Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na karşı Sarıgül'ü mü alternatif olarak görüyor?

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Malatya'da. - Son Dakika


Advertisement