Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruz" - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruz"

07.09.2020 11:23
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "İsteyenle masada, isteyenle sahada buluşarak, konuşmak isteyenle konuşur, gömülmek isteyeni gömer, dökülmek isteyeni dökeriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "İsteyenle masada, isteyenle sahada buluşarak, konuşmak isteyenle konuşur, gömülmek isteyeni gömer, dökülmek isteyeni dökeriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, İtalyan basınında yer alan, "Ermeni kadınları Azerbaycan sivillerine saldırıya hazırlanıyor" başlıklı haberi basın mensuplarına değerlendirdi.

"Bakü ve Ankara ikiz kardeştir"

Dün İtalyan Eurasianews'de yer alan habere göre "Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan'ın Ermeni kadınları Azerbaycanlı sivillere karşı silahlı saldırı yaptırmaya hazırladığı" iddia edilmişti. Haberin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'ya sorulması üzerine Topçu, haberi basından öğrendiğini belirterek, "Bakü ve Ankara ikiz kardeştir. Birinin eline diken batsa diğeri yüreğinde hisseder. Bölgemizdeki her dinden, her ırktan insanların barış güvenlik ve refaha ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

"Türk'e düşmanlık yapan kaybetmiştir"

Topçu, bugün aynı zamanda Ermeni silahlı terör örgütü ASALA'nın 7 Ağustos 1982 tarihinde Esenboğa Havalimanı'nda gerçekleştirdiği kanlı eylemin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Bugün 38 yıl önce yaşamış olduğumuz vahşetin yıl dönümü. Bu terör vahşetinde 7'si Türk, 1 ABD, 1 Alman vatandaşı olmak üzere 9 masum insan hayatını kaybetmiş,72 masum sivil insan da yaralanmıştı. Yüz yıl evvel doğumuzda, batımızda, güneyimizde kuzeyimizde, küresel emperyal güçlere taşeronluk yapanların torunları bugün de dedelerinin yolundan gidiyor, dedelerinin geçmişte yaptığı yanlışı yapıyorlar. Hükümet olanların bu saldırgan hukuksuz politikalarının ceremesini ise masum halkları ödüyor. Türk'e düşmanlık yapan kim olmuşsa tarih şahit ki kaybetmiştir" dedi.

Topçu, El-La Merkeziye Cemiyeti/Pontuscu-ENOSİS ve EOKA/Hınçak-Taşnak-Nemesis-Asala-PKK-YPG/DEAŞ ve FETÖ ve benzeri terör örgütlerinin tamamının taşeron olduğunu belirtti. Bütün bu terör örgütlerinin Hunlar, Selçuklu ve Osmanlı'dan bu yana kuyruk acısı olan küresel emperyalistlerin maşaları olduğunun altını çizen Topçu, "Dedelerini, Malazgirt, Kudüs, İstanbul, Çanakkale, Sakarya ve Dumlupınar'da, torunlarını ve onların maşalarını ise Kandil, Gabar, Cudi, Afrin ve İdlib'de kimini göme göme, kimini de Akdeniz'e döke döke bugünlere geldik. Bugün de isteyenle masada, isteyenle sahada buluşarak, konuşmak isteyenle konuşur, gömülmek isteyeni gömer, dökülmek isteyeni dökeriz"

"Her dem yeniden doğarız"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Her dönem barış huzur ve refah temsilcisi olmuş, tarihin şahitliği ile her daim şehadeti, yaşama tercih etmiş bir millete düşmanlık yapmak, dünya barışının ve insanlığın geleceğinin üzerine benzin dökmek olur. Ateşi ise, maşayı tutan eli de yakar, kendi sırça köşklerine de sıçrar. Bizde bir söz vardır; 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak!' diye. Çünkü bu akıldan, uluslararası meşru hukuktan uzak mütecaviz tutumlar dedelerinin zamanında olduğu gibi evlerindeki bulgurlarından olmalarını sağlar. Biz barış adlı bir inanca mensup milletiz. 'Yurtta sulh, cihanda sulh' diyen zaferler kazanmış bir atanın evlatlarıyız. ve biz, her dem yeniden doğarız. Bizden kim usanası." - ANKARA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: 'İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor