Son Dakika Haberleri: Afrin'e Giden Komandoların "Düğüne Gidiyoruz" Mesajına Erdoğan'dan İlk Yorum: Buna İnanmak Herkesin Karı Değil

Afrin'e Giden Komandoların "Düğüne Gidiyoruz" Mesajına Erdoğan'dan İlk Yorum: Buna İnanmak Herkesin Karı Değil

11 ay önce

Afrin'e giden komandoların gazetecilere "Düğüne gidiyoruz" mesajıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buna inanmak, herkesin karı değil." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 44. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'e giden komandoların gazetecilere "Düğüne gidiyoruz" mesajı için "Buna inanmak sıradan, herkesin karı değil. Bizim Mehmetçiğimizin yetişmeleri böyle." yorumunu yaptı.

"BİZİM MEHMETÇİĞİMİZİN YETİŞMELERİ BÖYLE"

"Bizim askerimiz, polisimiz, korucularımız, ÖSO'daki kardeşlerimiz şehadeti şereflerin en büyüğü olarak gördükleri için adeta ölümün üzerine üzerine gidiyorlar. Bu sabah askerlerimizle yapılan röportajlara baktığımızda 'biz Afrin'e düğüne gidiyoruz' diyorlar. Buna inanmak sıradan, herkesin karı değil. Bizim Mehmetçiğimizin yetişmeleri böyle. Buradan Zeytin Dalı operasyonunda, daha önceki operasyonlarımızda, terörle mücadelede, 15 Temmuz'da verdiğimiz tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm güvenlik güçlerimizi Rabbim korusun diyorum."

"NEREDEYSE TOPRAĞI PAS GEÇECEK ŞEKİLDE DELİĞİ BIRAKTI"

"Bir kahraman F-16 pilotumuz mağaranın deliğine kadar bombayı bıraktı mı? Bıraktı. Türk askeri bu. Eğildi, neredeyse toprağı pas geçecek şekilde deliği bıraktı. Bunların inlerine inlerine gireceğiz. Ama içeride, ama dışarıda. "

KOMANDOLARDAN DUYGULANDIRAN MESAJ: DÜĞÜNE GİDİYORUZ

Afrin'de teröristlere karşı yürütülen operasyona katılmak için yola çıkan 200 kişilik komando birliği, kendilerini görüntüleyen gazetecilere, ''Düğüne gidiyoruz'' dedi.
Kangalın Karşısına Çıkan Kurt, Hayatının Hatasını Yaptı Erdoğan, Toplantıya Katılan Bir Muhtarın Sigara Paketini Alarak, Sigarayı Bırakmasını İstedi

ABD Savunma Bakanı, Türkiye-Suriye Sınırına Gözlem Noktaları Kuracaklarını Açıkladı