Son Dakika Haberleri: Erdoğan: 300 Koyun Yardımında Doğacak Kuzuları da Alacağız

Erdoğan: 300 Koyun Yardımında Doğacak Kuzuları da Alacağız

27 gün önce

Çiftçilere verilecek 300 koyun + maaş desteğinin detaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz" dedi.

 Cumhurbaşkanı ErdoğanBeştepe'de "Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor" programında konuşuyor. Çiftçilere verilecek 300 koyun + maaş desteğinin detaylarını açıklayan Erdoğan, "Doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"HAYVANCILIKTA YENİ BİR DÖNEMİN KAPISINI ARALIYORUZ"

Belkide rekabetin en yoğun olduğu sektörlerin başında tarım geliyor. Daima sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Tarım kredisi isteyenlere TİGEM aracılığı ile Ziraat Bankası'ndan 300 koyuna kadar alım şansı veriyoruz. Doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz. Ayrıca TARSİM sigortasının yetiştiricinin ödeyeceği kısmı karşılıyoruz. Kırmızı et ihracatını karşılamak için Ziraat Bankası aracılığıyla yetiştiricilerimize yüzde 10 sübvansiyonlu kredi veriyoruz. Hayvancılıkta yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz.

TIMAR SİSTEMİNİN ÖNEMİ

Biz toprağa sevdalı, toprağı gönülden seven bir milletiz. Toprak bizde nedir? Anadır ana. Toprak ana. Topraktan geldik, toprağa gideceğiz. Toprak o kadar önemlidir. En güçlü olduğumuz zamanlarda bile topraktan kopmadık. Ülkelerin yükselişi de çöküşü de tarımla başlıyor. Güçlü Türkiye'nin, güçlü tarımdan geçtiğini unutmayalım. Tımar sisteminin iyi işlediği dönemlerde Osmanlı Devleti'ni asırlar boyunca ayakta tuttuğunu, sistemin zayıflaması ile çöktüğünü tüm tarihçiler söylüyor."
Çok Konuşulacak Görüntü! Kedicik, Adnan Oktar'ın Yanından Firar mı Etti Hainler Afrin'in 290 Kilometre Ötesinden Saldırdı, Karşılık Verildi: 18 Terörist Öldürüldü

52 İl Merkezinin Deprem Değeri Değişti! İşte Türkiye'nin Yeni Deprem Haritası