Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dalgalar Farklı Yerlere Sıçrayacak' Demişti - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dalgalar Farklı Yerlere Sıçrayacak' Demişti

19.12.2014 15:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dalgalar Farklı Yerlere Sıçrayacak' Demişti, System.String[]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, göreve başladıktan sonra gerçekleştirdiği ilk yurt dışı ziyaretinden dönüşte "Dalga farklı yerlere sıçrayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, göreve başladıktan sonra gerçekleştirdiği ilk yurt dışı ziyaretinden dönüşte "Dalga farklı yerlere sıçrayacak." demişti.

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk yurt dışı ziyaretini 1 Eylül 2014 tarihinde KKTC'ye gerçekleştirmişti. KKTC’den dönüşte uçakta Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Star yazarı Ahmet Taşgetiren, Yeni Akit Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, Takvim Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Sabah yazarı Mahmut Övür, Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz'e çeşitli açıklamalar yapmıştı. Erdoğan, uçakta bulunan gazetecilerin ‘Paralel yapılanmaya yönelik yürütülen operasyonlara dair neler söylersiniz?’ sorusunu şu şekilde cevaplamıştı:

“Soruşturmalarda halen gözaltına alınanlar var... Bunu ben bir 3. dalga olarak görmüyorum. Bu dalganın gerisi gelecektir, bunlar sadece emniyet boyutu. Bunlar birbirini sürekli olarak tetikleyecek arkası da farklı bir şekilde gelecektir. Diğer bakanlıklarda da buna benzer şeyler olacak. Ben özellikle HSYK seçimlerini de bu noktada önemsiyorum. HSYK seçiminden sonraki durum yeni bir sürecin başlamasına vesile olacaktır. Bazıları bundan rahatsız oluyor. 17 ve 25 Aralık'la ilgili belge, bilgi gerekir diyor. Belge bilgi olmadan sulh ceza hakimlikleri bu adımı nasıl atacak? Ellerine belge bilgiler geçti ki onlar da gözaltıları yapmaya başladılar; diğer yandan da tutuklamaları yapıyorlar. Yani bunu daha önce paralel yapı yaptığında oluyordu da şimdi olanlar için 'belge, bilgi olması gerekiyor' diyorlar. O zaman sormuyordunuz da şimdi neden soruyorsunuz? Yargı elinde belge bilgi olmadan mı bu adımları atacak? Tabii ki onlar da ellerinde belge, bilgi var, buna göre adımları attılar. Bu kadar açık net ortada. Tabii 'imzasız gelen belge oluyor' deniliyor. İmzasız bir ihbar mektubu olduğu zaman atabilirsiniz ancak sahibi belli olan ihbarlar da olabilir, bu ihbarları da değerlendirmeniz lazım.”

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dalgalar Farklı Yerlere Sıçrayacak' Demişti - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Futbolseverlerin dört gözle beklediği Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin günü belli oldu ABD'de, UFO olduğu iddia edilen cismin elektrik lambası olduğu ortaya çıktı Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst, uyuşturucudan gözaltına alındı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var