Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükşehir Belediye Başkanlarına davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükşehir Belediye Başkanlarına davet

7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Büyükşehir Belediye başkanlarını çarşamba günü Ankara'ya davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını çarşamba günü Ankara'ya davet etti. Toplantı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek. Davette Erdoğan'ın katılımcılara hitap etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı'ndaki toplantıda AK Parti, CHP ve MHP'li başkanlar olacak. Cumhurbaşkanı, yerel seçimlerin ardından bu toplantıyla ilk kez 30 büyükşehir belediye başkanıyla bir araya gelmiş olacak. 31 Mart'ta yapılan son yerel seçimde büyükşehirlerin 15'ini AK Parti, 11'ini CHP, 3'ünü HDP, 1 büyükşehiri de MHP kazanmıştı. HDP'nin kazandığı 3 büyükşehire daha sonra İçişleri Bakanlığı kararıyla kayyum atanmıştı.

KILIÇDAROĞLU: BAŞKANLARIMIZ DAVETE KATILACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanlarının söz konusu davete katılacağını bildirdi.

GÖREVDEN ALINAN HDP'Lİ BAŞKANLARIN YERİNE VALİLER KATILACAK

Geçen ay görevden alınan Van, Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlarının yerine ise aynı görevlere atanan üç şehrin valisi de davette hazır bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükşehir Belediye Başkanlarına davet
Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanları davetine Kılıçdaroğlu'ndan "başkanlarımız katılacak" yanıtı

Haber Yayın Tarihi: 09.09.2019 06:28 4 şahıs, İranlı iş adamını gasp etti, dayak attı, bagaja kilitleyip kaçtı
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menderes ve arkadaşlarının idam edilişinin 58. yıl dönümünde mesaj yayımladı Türkiye, Rusya ve İran arasındaki üçlü zirve ortak açıklamayla başladı