Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert "Nobel" tepkisi: Bir caniyi savunan bu şahsa ödül verilmesi rezalettir - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert "Nobel" tepkisi: Bir caniyi savunan bu şahsa ödül verilmesi rezalettir

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Nobel Edebiyat Ödülü'nün soykırım destekçisi Peter Handke'ye verilmesine tepki gösterdi. Erdoğan, "On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Nobel Edebiyat Ödülü'nün soykırımı destekleyen ve savaş suçlusu Miloseviç tarafından 'Sırp Şövalye Nişanı' takdim olunan Peter Handke'ye verilmesine tepki gösterdi. Erdoğan, "On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir" ifadelerini kullandı.

"AHISKA TÜRKLERİ'NİN TRAJEDİSİNE KÖR VE SAĞIR KALIYORLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Sürgünün 75. Yılında Ahıska Türkleri Anma Programı"nda konuştu. Erdoğan, "Bugün burada 1944 yılındaki sürgünü bizzat yaşayan ak saçlılarımız var. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak bu anlamlı güne teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Hâlihazırda 500 bin civarında Ahıska Türkü yurtlarından uzakta hayatlarını devam ettiriyor. Ülkemizde geçmişte yaşanmış en küçük bir hadiseyi bile küresel çapta karalama kampanyasına çevirenler, Ahıska Türkleri'nin trajedisine kör ve sağır kalıyorlar." ifadelerini kullandı.

"BU ÖDÜL, İSLAM DÜŞMANLARINA CESARET AŞILAYACAKTIR"

Erdoğan, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine ilişkin, "Çünkü bunların hakkı, hakikati, adaleti ve insani değerleri savunmak gibi bir dertleri asla yoktur. Böyle bir hassasiyetlerinin olmadığını Nobel edebiyat ödülünü Bosna soykırımını inkar eden bir faşiste vererek tekrar göstermişlerdir. Bu ödül, sadece İslam ve insanlık düşmanlarına cesaret aşılayacaktır. Akıl, izan ve vicdan sahibi herkesi, bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz. On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir. Irkçılığıyla övünen birinin ödüllendirilmesini asla kabul etmiyoruz. Nobel siyasileşmiştir" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert Nobel tepkisi: Bir caniyi savunan bu şahsa ödül verilmesi rezalettir
AK Parti'den Nobel eleştirisi: Batı'da yükselen ırkçı akımın kültür-sanata yansıması

Soykırım destekçisi yazar Peter Handke Nobel Ödülü'nü aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bana Nobel ödülü verilirse almam

MSB'den soykırım destekçisi Handke'ye Nobel ödülü verilmesine tepki geldi

Haber Yayın Tarihi: 10.12.2019 10:33 Son Dakika

Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur
Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu

Son Dakika Haberleri