Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı - Son Dakika

Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirdiği kabir ziyaretlerinde; anne ve babası dışında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında oğlu Abdullah Tayyip ile birlikte şehit olan Erol Olçok'un da mezarlarını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Tarabya'daki konutundan ayrılarak kabir ziyareti gerçekleştirdi. Erdoğan; anne ve babası dışında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında oğlu Abdullah Tayyip ile birlikte şehit olan Erol Olçok'un mezarlarını da ziyaret etti.

OLÇOKLARI UNUTMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğlen saatlerinde Tarabya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden çıkarak Karacaahmet Mezarlığı'na gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada annesi Tenzile, babası Ahmet Erdoğan'ın mezarını ziyaret etti. Erdoğan aynı mezarlıkta bulunan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında oğlu Abdullah Tayyip ile birlikte şehit olan Erol Olçok'un kabrinde de dua etti. Erdoğan daha sonra mezarlıktan ayrılarak Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutuna geçti.

CENAZEDE AĞLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminde hayatını kaybeden yakın arkadaşı Erol Olçak ve oğlu Abdullah Olçak'ın cenaze törenine katılmış ve törende yaptığı konuşma sırasında gözyaşlarına hakim olamamıştı. Erol Olçok, AK Parti'nin kuruluşundan vefat ettiği güne kadar Erdoğan'a en yakın isimler arasında bulunuyordu.

EROL OLÇOK KİMDİR?

Erol Olçok, 5 Mart 1962 yılında Çorum'un Mecidiyekavak köyünde doğdu. Aslen Çerkez asıllı olan Olçok, ilkokulunu köyünde bitirdikten sonra 2 yıl Çorum da kuran kursunda eğitim aldı. Çorum İmam Hatip Lisesi'nde eğitimine devam etti. 1982 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Estetik Sanat Tarihi Bölümü'nü 1986 yılında bitirdi. 1987 yılında Slayt Reklam, 1988 yılında Rekpa Reklam, 1989 yılında ise Ajans E'yi açtı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1993 İstanbul İl Başkanlığı döneminden bu yana birlikte çalıştı. AK Parti'nin kurulmasında büyük etkileri olan Olçok; partinin ismini, logosunu, sloganlarını buldu ve partinin kurumsal kimlik çalışmalarını hazırladı. 2002'de AK Parti'nin Genel Seçim Kampanyası'nı yönetti. Olçok; 2007'de "Durmak Yok Yola Devam", 2011'de "Aynı Yoldan Geçmişiz Biz", 2014'te "Bayrak", 2015'te Cumhurbaşkanlığı "Fors" filmi çalışmalarını yaptı.

İşte Erdoğan'ın kabir ziyaretinden fotoğraflar:

Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı
Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı
Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı
Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı

Son Dakika

Polisi şehit eden zanlının evi taşlandı Bebeği sezaryenle alınan Dilek hemşire, koronavirüse yenik düştü Son dakika: 15 ilde sokağa çıkma yasağı sona erdi, normalleşme süreci başladı! İşte açılacak işletmeler İstanbul'da yasak kalktıktan yarım saat sonra trafik yoğunluğu yüzde 26 oldu Teksas'ta George Floyd protestoları nedeniyle OHAL ilan edildi Almanya'da apartman yangınında bir Türk hayatını kaybetti Kısıtlama sona erdi, vatandaşlar seyahat etmek için yollara çıktı Diyarbakır'da bir kişi, 54 kişiye koronavirüs bulaştırdı! Mahalle karantinaya alındı ABD'deki gösterilerde Beşiktaş ile ilgili yazılan duvar yazısı dikkat çekti Soylu, 12 Nisan'da neden istifa etti? İlk kez bizzat açıkladı Bakan Koca, Türkiye'deki salgınla ilgili en çok merak edilen 2 soruyu cevapladı Ramazan Bayramı için Kastamonu'ya giden bir ailede koronavirüs çıkınca tüm köy karantinaya alındı Firari FETÖ'cü Zekeriya Öz, binlerce vatan evladını mağdur ettikten sonra lüks villasındaki yaşamını sürdürüyor Bursa'daki silahlı kavgada şehit olan polisimizin kimliği belli oldu George Floyd'un kardeşinden Trump'a tepki: Bana konuşma fırsatı vermedi, sürekli sözümü kesti
20:42