Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Shane Larkin açıklaması: Biz gereğini yaparız - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Shane Larkin açıklaması: Biz gereğini yaparız

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce A Milli Basketbol Takımı için oynayabileceğini söyleyen Shane Larkin ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türk vatandaşı olduğunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Efes'te bu sezon olağanüstü bir performans sergileyen Amerikalı basketbolcu Shane Larkin'in A Milli Basketbol Takımı'nda oynaması konusunda, "Türk vatandaşı olduğunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz" açıklamasını yaptı.

''BİZ GEREĞİNİ YAPARIZ''

A Haber Özel Yayını'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayern Münih potalarına 49 sayı atarak Euroleague tarihinin bir maçta en çok sayı atan oyuncusu olan Shane Larkin'in "milli takımda oynaması" konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Milli Takımı'nda oynayabileceğini söyleyen ABD'li yıldız Shane Larkin'e A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın kapısının açık olduğunu kaydetti. Vatandaş olduğunda kendilerinin gereğini yapacağını dile getiren Erdoğan, "Larkin vatandaşımız oldu mu bilmiyorum. Vatandaş olduğunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz. Bu da milli takımı gayet iyi yere taşır" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE İÇİN OYNARIM"

Shane Larkin, daha önce yaptığı açıklamalarda A Milli Basketbol Takımı için oynayabileceğini söylemiş, bunun üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu ve A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, kararın kendilerinde olmadığını dile getirmişti.

''EURO 2020 İÇİN BAKÜ'YE GİDEBİLİRİM''

A Milli Futbol Takımımız'ın EURO 2020 macerası hakkında da konuşan Erdoğan, ' 'Bakü'deki maçlara gitme durumum olabilir. Roma'ya gidemeyebilirim.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Shane Larkin açıklaması: Biz gereğini yaparız
Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Projenin bitirilmesi 6-7 yılı bulur

Erdoğan'dan muhalefete erken seçim mesajı: Seçim 2023 Haziran'dır, buradan sapmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapatılması gerekirse İncirlik de Kürecik de kapatılır

Erdoğan, soykırım kararı alan ABD Kongresi'ne çok sert çıktı: Kararı alsanız ne yazar! Burada aldığınız kararların bir kıymet-i harbiyesi yok

Haber Yayın Tarihi: 16.12.2019 12:21 Son Dakika

Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu
İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı FETÖ'cü Arif Erdem, ABD'de görüntülendi

Son Dakika Haberleri