Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda "Bizim çocuklar başardı" haberini inceledi - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda "Bizim çocuklar başardı" haberini inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Eylül'ün yıl dönümünde Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda katıldığı törende 12 Eylül darbesi sonrası çıkan ve ABD'nin "Bizim çocuklar başardı" diye aktardığı haberi uzun uzun incelediği belirtildi.

Türkiye'nin demokrasi tarihine konulan dinamitlerden olan 12 Eylül darbesinin geçtiğimiz gün yıl dönümüydü. Bu nedenle Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda bir tören düzenlendi. Tören öncesi sergiyi gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın orada bulunan bir haber küpürünü dikkatlice incelediği ifade edildi. Söz konusu haber ise CIA'in Türkiye şefi olan Paul Henze'nin 12 Eylül darbesini ABD Başkanı Carter'e, "Bizim çocuklar başardı" şeklinde aktardığı sözleri.

CUMHURBAŞKANI'NIN DİKKATLİCE İNCELEDİĞİ HABER

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın dikkatlice incelediği haberle ilgili şunları yazdı: Erdoğan, Çiller ve Bahçeli adada 12 Eylül'le ilgili olarak açılan sergiyi gezmişler. Cumhurbaşkanı Erdoğan orada bir gazete haberinin önünde durmuş, dikkatlice okumuş. Merak ettim, soruşturdum. Erdoğan, CIA'in Türkiye şefi olan Paul Henze'nin 12 Eylül darbesini ABD Başkanı Carter'e, "Bizim çocuklar başardı" diye ilettiği haberin kupürünü incelemiş. Zaten konuşmasında da "Darbe haberi Washington'a ulaştığında, birilerinin 'Bizim çocuklar başardı' demesi, 12 Eylül'ün gerisindeki karanlık yüzü ifade ediyordu. Hiç şüphe yok ki 15 Temmuz gecesi birileri yine aynı mekânlarda 'Bizim çocuklar yine başardı' demek için bekliyordu" diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda Bizim çocuklar başardı haberini inceledi

Haber Yayın Tarihi: 14.09.2020 07:59

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda 'Bizim çocuklar başardı' haberini inceledi - Son Dakika


Son Dakika

Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Sosyal medyada 'mafya hizmeti' reklamı yapan kişi tutuklandı Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı İki günlük kız çocuğu, yüz kez tornavida saplanarak öldürüldü ABD sperm donörü Joe'yu konuşuyor! Dünya genelinde 150 çocuğu var Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi Trabzon Emniyet Müdürü'nden tüyleri diken diken eden sözler: Hilal bıyıklı bozkurtlarım Karabağ'a gitmek için bekliyor Evi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan etti