Son Dakika Haberleri: Erdoğan, El-Cezire'de AGİT'in Gerçek Yüzünü Anlattı: Bunlar Terör Örgütü Temsilcileri

Erdoğan, El-Cezire'de AGİT'in Gerçek Yüzünü Anlattı: Bunlar Terör Örgütü Temsilcileri

4 ay önce

El-Cezire kanalına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumu gözlem için Türkiye'ye gelen AGİT raportörünün, elinde PKK bayrağıyla çekilmiş fotoğrafını göstererek, 'PKK bayrağını elinde tutan adam nasıl bağımsız olabilir.' dedi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Katar merkezli yayın kuruluşu El-Cezire kanalında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan röportajında referandum sonucuna değindi.  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın halk oylamasını takip etmek üzere tarafsız gözlemciler yerine, terör örgütü temsilcileri görevlendirdiğini söyledi.

"BU ADAM RAPORTÖRLÜK GÖREVİNİ YÜRÜTÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elinde tuttuğu fotoğrafları göstererek "Bunlar AGİT'in halk oylamasını araştırmak üzere görevlendirdiği terör örgütü temsilcileri" dedi.

PKK bayrağını elinde tutan adam nasıl bağımsız olabilir?" diyen Erdoğan, "Bu adam bir terörist olarak burada raportörlük görevini yürtüyor. Bunun tuttuğu rapora gerçekten bağımsız olarak bakmak mümkün mü" ifadelerini kullandı.

"DİKTATÖR DAHA DEĞİŞİK YOLLARLA GELİR"

Cumhurbaşkanı kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi "Sandıktan diktatör çıkmaz. Diktatör çok daha değişik yollarla gelir" diye konuştu.

Erdoğan,  Hollanda ve  Almanya gibi seçim kampanyalarının yapılmasına izin verilmeyen ülkelerde evet oyunun yüksek oranda çıkmasının, yönetimlerini rahatsız ettiğini söyledi.

"MERKEL'İN ARAMAMASI SUÇLULUK PSİKOLOJİSİNDEN"

Almanya Başbakanı  Angela Merkel'in kendisini tebrik için henüz aramadığını da belirten  Cumhurbaşkanı "Bunu bir suçluluk pskilojisi olarak değerlendirebiliriz" diye konuştu.


İstanbul 5 Dakika İçinde Karanlığa Gömüldü Meteoroloji'den 5 İl İçin Şiddetli Yağış ve Sel Uyarısı
AKOM Saat Verdi! İstanbul'da Gece 3'ten Sonra Şiddetli Yağmur Geliyor