Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eren Bülbül için okuduğu şiiri paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ü şehadetinin 3. yılında okuduğu şiirle andı. Erdoğan'ın okuduğu şiiri İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'İyi ki varsın' etiketiyle paylaştı.

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2017'de, PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını söyleyip güvenlik güçlerine evi gösteren Eren Bülbül (15) ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik, teröristlerin açtığı ateşle şehit oldu. Şehit olmadan önce sosyal medyadaki hesabında 'Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın' paylaşımının ortaya çıkmasıyla Türkiye'yi hüzne boğan Eren Bülbül, hiçbir zaman unutulmadı.

ERDOĞAN, EREN İÇİN OKUDU

Twitter'da 'İyi ki varsın Eren' etiketiyle binlerce paylaşım yapıldı. Bunlardan biri de İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a aitti. Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eren için okuduğu "Gene hangi duayı okudun anne, vurulduğum yerde güneş açtı, yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı, git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım, şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi oğlum hadi git ya gazi ol ya şehit" şiirinin de yer aldığı bir video paylaştı. Erdoğan, paylaşımında Mehmet Emin Yurdakul'un "Ya gazi ol ya şehit" adlı bu şiirini ilk kez Eren için okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 07:58

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu - Son Dakika


Son Dakika

ABD'nin TikTok ve WeChat'i yasaklamasının ardından Çin'den "güvenilmez şirket ve kişiler" hamlesi geldi Tarlada 40 kuruşa düşen domatesin kilosu markette 5,95 liradan satılıyor Galatasaray'ın gündemindeki Idrissa Doumbia, transferi hakkında konuştu: Benim için bir rüya olur Bakan Selçuk, uzaktan eğitimle çocuklarının okuma yazma öğrenemeyeceğini düşünen velilere seslendi MKE Ankaragücü, Fenerbahçe'den ayrılan Alper Potuk ile anlaştı 2 kişiyi öldüren zanlılar, husumetli oldukları ailenin tüm fertlerini öldürmeyi planlamışlar 11'inci kattaki evinin penceresini silerken düşen kadın öldü Her şey bir anda oldu! Çürüyen binanın balkonu yoldan geçenlerin üzerine düştü