Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Herzog'un da yer aldığı salonda net mesaj: Gazze'de sorumluluğa hazırız - Son Dakika
Çevre

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Herzog'un da yer aldığı salonda net mesaj: Gazze'de sorumluluğa hazırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'nde konuştu. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un da katıldığı etkinlikte Gazze'deki İsrail katliamına değinen Erdoğan, "16 bin kişi katledildi. Barış için sorumluluğa hazırız" ifadelerini kullandı.

01.12.2023 16:04  Güncelleme: 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentinde, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28'inci Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi başladı. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un da katıldığı etkinlikte Gazze'deki katliama değinen Erdoğan, barış için sorumluluk almaya da hazır olduklarını belirtti.

"2053'TE YENİLEBİLİR ENERJİYİ YÜZDE 59'A ÇIKARMAYI PLANLIYORUZ"

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: "Dünyamız koronavirüs salgını ve Ukrayna - Rusya savaşının ardından şimdi de Gazze'deki katliamların acı sonuçlarıyla karşı karşıya bulunuyor. Türkiye, tüm krizlerde barışın yanında olmuş; adalet ve hakkaniyet temelinde çözüm için çalışmıştır. İklim değişikliğine de bu perspektiften yaklaşıyoruz. 2053 yılı itibarıyla net sıfır emisyon hedefini öngörüyoruz. Jeotermal kurulu gücünde dünyada 4.'yüz. 2053'te yenilebilir enerjiyi yüzde 59'a çıkarmayı planlıyoruz. İklim finansmanı kaynaklarına daha adil şekilde erişebilmemiz büyük önem arz ediyor. 6 Şubat'taki depremlerin yol açtığı yaraları hızla sarıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Herzog'un da yer aldığı salonda net mesaj: Sorumluluğa hazırız

"ULUSLARARASI HUKUK ÖNÜNDE MUTLAKA HESABI SORULMALI"

İsrail saldırıları sonucu çoğunluğu çocuk ve kadın 16 bini aşkın Filistinli masum sivilin hayatını kaybetmesi, hiçbir şekilde meşru gösterilemez. Gazze'de yaşananlar insanlık suçudur; savaş suçudur; faillerinden uluslararası hukuk önünde mutlaka hesabı sorulmalıdır. 1967 sınırları temelinde bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasının hedefini gördük. Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Herzog'un da yer aldığı salonda net mesaj: Sorumluluğa hazırız

"HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ"

Son gelişmelerle birlikte 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız egemen ve toprak bütünlüğü haiz bir Filistin Devletinin kurulması gerektiğini hep birlikte tekrar gördük. Türkiye olarak bunun tesis ve temini noktasında her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür çağrımızı burada tekrar vurgulamak istiyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan Herzog\'un da yer aldığı salonda net mesaj: Gazze\'de sorumluluğa hazırız

Son Dakika Çevre Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Herzog'un da yer aldığı salonda net mesaj: Gazze'de sorumluluğa hazırız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beşiktaş Belediyesi Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı
  00:20 Beşiktaş Belediyesi Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı

  Beşiktaş Belediyesi, Konaklar Mahallesi'nde sürdürülebilir bir yaşam hedefiyle hayata geçirilen Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, çevreci vatandaşların katkısıyla bostanın hazırlandığını belirterek, çevreye ve sürdürülebilir yaşama duyarlı olduklarını söyledi.

 • Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli:
  00:12 Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: "Birlikte Çeşme Diyeceğiz, Birlikte Türkiye Diyeceğiz.

  CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Denizli, "Biz yola birlikte Çeşme diyerek çıktık. Şimdi birlikte Çeşme diyeceğiz, birlikte Türkiye diyeceğiz. İlk günden son güne kadar işimiz gücümüz Çeşme olacak. Bu beş yıllık süre içerisinde işimiz gücümüz Türkiye diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacak vizyonu hep birlikte ortaya koyacağız" dedi.

 • Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu
  21:23 Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu

  Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Karamustafa köyünde bulunan bakır hammadde sahası ve cevher zenginleştirme tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Tanrısever, madenlerin devam etmesi ve köylülerin hayatına olan olumsuz etkilerin minimize edilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayrıca, işten çıkarılan bir kişinin tekrar görevine dönmesi için de görüşmeler yapıldığı ifade edildi.


Advertisement