Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile bir araya geldi! - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile bir araya geldi!

15.04.2022 21:32

TSK'nın sınır ötesindeki terör örgütü PKK'ya karşı operasyonları devam ederken İstanbul'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede MİT Başkanı Hakan Fidan da bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Dolmabahçe Sarayı'nda Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü.

SINIR ÖTESİ OPERASYONLAR GÖRÜŞÜLDÜ

İki ülke arasındaki ilişkilerin ve bölgesel meselelerin ele alındığı görüşmede, Irak'ta yürütülen sınır ötesi operasyonlar da masaya yatırıldı. Öte yandan Irak doğalgazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştırılması da görüşülen konular arasındaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile görüştü

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAKAN FİDAN EŞLİK ETTİ

Görüşmede Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ın da bulunması dikkat çekti.

TÜRKİYE'YE İKİNCİ ZİYARETİ

Mesrur Barzani'nin IKBY Başbakanı olduktan sonra Türkiye'yi ikinci kez ziyaret etmiş oldu. Mesrur Barzani son olarak 2019'da Ankara'da temaslarda bulunmuş, bu ziyarette Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile görüştü
YORUMLAR
500
Meteoroloji bayram haftası için uyardı: 23 ilde sağanak yağış bekleniyor Meteoroloji bayram haftası için uyardı: 23 ilde sağanak yağış bekleniyor İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'Görevim son bulabilir' çıkışına CHP'den yanıt: Gönlü rahat olsun İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'Görevim son bulabilir' çıkışına CHP'den yanıt: Gönlü rahat olsun

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile bir araya geldi! - Son Dakika


Advertisement