Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e "Sayın Başbakan" diye hitap eden basın mensubunu düzeltti - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e "Sayın Başbakan" diye hitap eden basın mensubunu düzeltti

24.01.2020 17:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel yapılan görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında bir gazetecinin Merkel'e, "Sayın Başbakan" diye hitap etmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Şansölye" diye düzeltti. Erdoğan'ın bu uyarısı salonda gülüşmelere sebep oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel gerçekleştirdikleri ikili görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı. İkili açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soru-cevap bölümünde bir basın mensubunun Almanya Başbakanı Merkel'e "Sayın Başbakan" diye hitap etmesi sonucu, salonda eğlenceli bir diyalog yaşandı.

ERDOĞAN BASIN MENSUBUNU DÜZELTTİ: SAYIN ŞANSÖLYE

Basın toplantısının soru-cevap bölümünde, bir muhabir soru sorarken Merkel'e, "Sayın Başbakan" diye hitap etmesi sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi ve muhabirden hitap şeklini "Sayın Şansölye" diye düzeltmesini istedi.

SALONDA GÜLÜŞMELERE NEDEN OLDU

Bu diyalog salonda gülüşmelere neden olurken, muhabir hitabını "Sayın Şansölye" diye düzeltip sorusunu yeniden sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e Sayın Başbakan diye hitap eden basın mensubunu düzeltti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e Sayın Başbakan diye hitap eden basın mensubunu düzeltti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e Sayın Başbakan diye hitap eden basın mensubunu düzeltti

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'e 'Sayın Başbakan' diye hitap eden basın mensubunu düzeltti - Son Dakika


Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi