Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı

09.06.2016 22:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı, System.String[]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin cenaze törenine katıldıNafiz ALBAYRAK/LOUISVILLE, (DHA)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, solunum yetmezliği sonucu geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren efsane boksör Muhammed Ali'nin Louisville kentinde gerçekleştirilen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin cenaze törenine katıldı

Nafiz ALBAYRAK/LOUISVILLE, (DHA)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, solunum yetmezliği sonucu geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren efsane boksör Muhammed Ali'nin Louisville kentinde gerçekleştirilen cenaze törenine katıldı.

Muhammed Ali'nin dünyaya geldiği ABD'nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville kentinde bugün cenaze namazı kılındı. Muhammed Ali'nin, 1960 yılında ilk profesyonel boks maçını kazandığı Freedom Hall Fuar ve Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte katılarak namaz kıldı ve dua etti. Kalabalık bir katılım olduğu gözlenen tören, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Muhammed Ali'nin cenaze namazını ABD'deki Müslüman toplumunun önderlerinden İmam Zaid Şakir kıldırdı. Törene, Amerikalı insan hakları aktivisti Jesse Jackson, Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını alan Cat Stevens, Muhammed Ali'nin ailesi ve dostları katıldı. Törende yapılan konuşmalarda, Muhammed Ali'nin yaşamından kesitler anlatıldı ve kendisinin bir barış adamı olduğu, İslam dininin de barış dini olduğu anlatıldı. Törenden ayrıldıktan sonra kaldığı otele geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gün içinde Muhammed Ali Müzesi'ni ziyaret etmesi bekleniyor.

Muhammed Ali, yarın yapılacak anma ve uğurlama töreninin ardından toprağa verilecek. Törende ABD eski başkanı Bill Clinton da konuşma yapacak. Muhammed Ali'nin cenazesi, kendi adını taşıyan bulvar boyunca taşınarak çocukluğunun geçtiği mahalleye son kez getirilecek. Muhammed Ali'nin tabutunu 2001 yılında efsane boksörün hayatını anlatan "Ali" adlı filmde Muhammed Ali'yi canlandıran Will Smith ve eski ağrı sıklet boks şampiyonu Lennox Lewis de taşıyacak. Muhammed Ali, yürüyüşün ardından "KFC Yum! Center"da düzenlenecek anma töreninin ardından Cave Hill mezarlığında toprağa verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenaze Törenine Katıldı - Son Dakika


Son Dakika

Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı